ANTON ÇEHOV – KORKUNÇ BİR GECE

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap, “Azizim Pogostov! Kayınbabamın işlerinin bozulduğunu biliyorsun. Boğazına dek borca batmış durumdadır. Yarın, öbür gün eşyalarını haczetmeye gelebilirler. Bu, hem onun, hem de benim ailemizi yok etmeye, namusumuzu lekelemeye yeter Ben onuruna düşkün bir adamım. Dün yaptığımız aile toplantısında kaynatamın değerli, para eder nesi varsa saklamaya karar verdik. Adamcağızın tüm varlığı tabutları olduğu için (Bildiğin gibi kendisi kentimizin en iyi tabut ustasıdır) bunların en değerlilerini seçtik. Bir dost olarak bize yardım etmeni istiyorum, desteğini bizden esirgeme, malımızı, onurumuzu kurtar! Bunu bizden esirgemeyeceğini umarak, aziz dostum, geri isteyinceye dek odanda kalması için bir tabut gönderiyorum. Yakın arkadaşlarımın, dostlarımın yardımı olmazsa mahvolacağımız yüzde yüz. Tabut sende en fazla bir hafta kalacaktır Gerçek dost bildiklerime birer tane gönderiyorum. Sizlerin gönlüyüceliğinize, iyilikseverliğinize güvenim sonsuzdur.

YazarAnton Çehov
Seslendiren: Nisan Kumru

(Tanıtım Bülteninden)

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Rus yazar Anton Chekhov, (Çehov) modern kısa öykünün ustası. 19. yüzyılın sonu ve 20. yüzyılın başlarında önde gelen oyun yazarı. Anton Çehov, 29 Ocak 1860’ta Rusya’nın Taganrog kentinde doğdu. “Bozkır” ve “Küçük Köpekli Kadın” gibi hikayeler ile Martı ve Vanya Dayı gibi oyunlar aracılığıyla, insan doğasının derinliklerini, günlük olayların gizli önemine vurgular yaptı. Çehov 15 Temmuz 1904’te Badenweiler, Almanya’da tüberkülozdan hayatını kaybetti.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.