ANTON ÇEHOV – KORKUNÇ BİR GECE

Seslendiren: Nisan Kumru

Sesli Kitap Açıklaması

“Azizim Pogostov! Kayınbabamın işlerinin bozulduğunu biliyorsun. Boğazına dek borca batmış durumdadır. Yarın, öbür gün eşyalarını haczetmeye gelebilirler. Bu, hem onun, hem de benim ailemizi yok etmeye, namusumuzu lekelemeye yeter Ben onuruna düşkün bir adamım. Dün yaptığımız aile toplantısında kaynatamın değerli, para eder nesi varsa saklamaya karar verdik. Adamcağızın tüm varlığı tabutları olduğu için (Bildiğin gibi kendisi kentimizin en iyi tabut ustasıdır) bunların en değerlilerini seçtik. Bir dost olarak bize yardım etmeni istiyorum, desteğini bizden esirgeme, malımızı, onurumuzu kurtar! Bunu bizden esirgemeyeceğini umarak, aziz dostum, geri isteyinceye dek odanda kalması için bir tabut gönderiyorum. Yakın arkadaşlarımın, dostlarımın yardımı olmazsa mahvolacağımız yüzde yüz. Tabut sende en fazla bir hafta kalacaktır Gerçek dost bildiklerime birer tane gönderiyorum. Sizlerin gönlüyüceliğinize, iyilikseverliğinize güvenim sonsuzdur. (Tanıtım Bülteninden)

Yazar Açıklaması

Rus yazar Anton Chekhov, (Çehov) modern kısa öykünün ustası. 19. yüzyılın sonu ve 20. yüzyılın başlarında önde gelen oyun yazarı. Anton Çehov, 29 Ocak 1860’ta Rusya’nın Taganrog kentinde doğdu. “Bozkır” ve “Küçük Köpekli Kadın” gibi hikayeler ile Martı ve Vanya Dayı gibi oyunlar aracılığıyla, insan doğasının derinliklerini, günlük olayların gizli önemine vurgular yaptı. Çehov 15 Temmuz 1904’te Badenweiler, Almanya’da tüberkülozdan hayatını kaybetti.

Site Footer

Sliding Sidebar

Kategoriler

Hakkımızda

Hakkımızda

Sesli Kitap Arşivi Görme engellilerin aydınlanabilmesi için binlerce sesli kitap, radyo tiyatrosu ve sesli betimleme filmlerini bulabilirsiniz. Eserlerin daha erişilebilir hale gelebilmesi için lütfen paylaşın. Ayrıca, kitap seslendirmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız