ARZUNUN BEDELİ
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, Bayan Hoff’un kocası altı gündür kayıp olmasına rağmen durumu polise bildirmemiştir. Steve Hoff’un iş arkadaşlarının polise kayıp ihbarında bulunması üzerine polis araştırma yapmak için Steve Hoff’un evine giderek karısı ile görüşür. Bayan Hoff, kocasının kaybolmasını umursamamaktadır ve daha önce de eve gelmediği zamanlar olduğunu söyler. Olayı soruşturan polis müfettişi Bayan Hoff’un gençliğinden ve güzelliğinden çok etkilenerek onun masum olduğuna inanır. Ama yardımcısı Komiser Walter onun ile aynı fikirde değildir.

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Yapımcı: TGRT
Tür: Polisiye
Yapım: Mehmet Köseoğlu
Yazan: Frederic Dard
Uyarlayan: Tayfun Türkili
Seslendirme Yönetmeni: İskender Bağcılar
Kayıt Montaj: Ahmet Atalay
Program Yönetmeni: Erol Güldiken
Seslendirme
Komiser Wolter: Tarık Tibet
Müfettiş Wilkions: Esen Günay
Doris Whuph: Jeyan Mahfi Tözüm (Jeyan Mahfi Ayral Tözüm)
Smit: Orhan Kemal Aydın
Fluger: Neslihan Gürgün
Vezneci: İskender Bağcılar

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Frederic Dard, San-Antonio takma adını kullanarak bir dizi kitap yazmıştır.

Frederic Dard kariyerine önce gazetecilikle başlamış sonra büyük annesinin biriktirdiği paralar sayesinde ilk romanını yayınlamıştır.Frederic Charles, Kaput ve L’Ange Noir takma adları altında yüzlerce romanı vardır.San-Antonio adı altında aynı ismi taşıyan kahramanı Komiser San-Antonio’nun 173 macerasını yazmış ve James Bond benzeri bu romanlar milyonlar satmıştır.

“San-Antonio” (savaş sonrası Fransızca baskısının en büyük başarılarından biri) ile birlikte Frédéric Dard kendi adı altında veya birçok takma ad altında siyah romanlar, psikolojik gerilim eserleri, “harika romanlar” ve kısa öyküler ve çok sayıda makale üretti. Aktiviteyle dolu, aynı zamanda bir oyun yazarı, senarist ve film diyalog yazarıydı.Son arzusuna göre, Frédéric Dard, çocukluğunun bir bölümünü geçirdiği ve yeniden şarj olmayı sevdiği bir köy olan Isère’deki Saint-Chef mezarlığına gömüldü.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi olarak amacımız; radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama  gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.