ASLANLA ORTAKLARI (ÇOCUKLAR İÇİN MASAL)

Masal Özeti

Sesli Kitap, Bir ormanda aslan, at, keçi ve koyun birleşmiş ortaklık kurmuşlar. Aslan demiş ki; ortaklık ama her şeyde ortaklık. Kara da zarara da hepimiz ortak olacağız. Bunu kabul etmeyen hemen ortaklıktan ayrılsın. Kabul ediyoruz” demiş diğerleri. Dağılıp ormanın her yerine tuzak kurmuşlar. Bir süre sonra keçi koşa koşa gelmiş haber vermiş. Tuzağımıza bir geyik düştü” demiş heyecanla. Herkes geyiğin başına toplanmış.

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Aslan etrafına şöyle bir bakmış, kükreyerek konuşmuş. Durun bakalım önce ne yapacağımıza karar verelim. Avımızı dörde bölmemiz gerekiyor.” Herkes kabul etmiş. aslan geyiği dörde bölmüş. Birinci parça benim” demiş aslan. En büyük parçayı alarak. Çünkü adı üstünde aslan payı tamam mı? demiş. Diğerleri mecbur kafasını sallamış. “Eh ikinci parçada benim. Çünkü hem sizin hemde diğer hayvanların kralıyım ben. kabul mü?”. Yine sus pus bir şekilde “kabul” demişler.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

 

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.