BAŞKOMSER NEVZAT’IN MACERALARI
KAVİM
| RADYO TİYATROSU |

Sesli Kitap Açıklaması

Kabzasında bir haç olan bıçakla öldürülmüş bir adam…

Üstelik yanı başında bir Kutsal Kitap açık bırakılmış, satırlardan birinin altı adamın kanıyla çizilmiş ve kitabın kenarına bir azizin adı düşülmüş…

Kavim’de olaylar böyle başlıyor işte. Komiser Nevzat, yardımcısı Ali ve Zeynep de olayı çözmek için hemen harekete geçiyorlar. Ahmet Ümit’in beklenen yeni romanında gizemli olaylar çerçevesinde işlenen cinayetleri aydınlatmaya çalışıyor kahramanlarımız. Hıristiyanlık, Süryanîlik, Arap Alevîliği gibi dinî konuların da rol oynadığı, İstanbul’dan Mardin’e uzanan, devletin derinliklerinde kurulmuş yanlış düzene çarpıp geri tepen ilginç bir soruşturma bu. İşlenen cinayetler gizemli ve çarpıcı, ama kahramanlarımızın soruşturma sırasında karşılarına çıkan gerçekler daha da çarpıcı.

Çok heyecanlı, gerilimli bir polisiyeyle karşı karşıyayız, orası kesin. Ama bu polisiye bize Türkiye’nin yakın geçmişi ve bugünüyle ilgili de çok şey söylüyor. Yani, Ahmet Ümit yine çok katmanlı ve çok sesli bir romana imza atıyor. Kavim, hem polisiye severleri hem de tüm roman severleri mutlu edeceğe benziyor.

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo TiyatrosuAhmet Ümit‘in ünlü polisiye roman kahramanı Başkomser Nevzat gizemli, tuhaf cinayet vakalarını, yardımcıları Ali ve Zeynep ile birlikte NTV Radyo‘da çözüyor.

Daha önce televizyon dizisi ve sinema filmine konu olan Başkomser Nevzat’ın maceraları radyoya uyarlandı.

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Agatha’nın Anahtarı, İstanbul Hatırası, Kavim kitaplarından sonra Kırlangıç Çığlığ adlı romanındaki maceralarıyla NTV Radyo dinleyicileriyle buluşuyor. Başkomser Nevzat’a ünlü seslendirme sanatçısı Nuri Gökaşan hayat veriyor. Prodüksiyonu ise Ufuk Tangel ve Cengiz Saral yapıyor.

YapımcıNTV RADYO
Prodüksiyon: Ufuk Tangel
Eser: Ahmet Ümit
Başkomser Nevzat: Nuri Gökaşan
Komiser Muavini Ali: Umut Tabak

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi olarak amacımız; radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.