BİLGİN BALOĞLU – TUNCEL KURTİZ

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap, Tuncel Kurtiz: Geç Gelen Şöhret “Bir gün ölürsem eğer, Yılmaz Güney’i göresim gelmiştir.” Ömrünü sinemaya, tiyatroya vakfetmiş büyük sanatçı Tuncel Kurtiz, Duvar, Sürü, Umut, Yaşamın Kıyısında, Tabutta Röveşata gibi kült filmlerde oynadı. Ne yazık ki şöhreti geç bir yaşta, Ezel dizisindeki “Ramiz Dayı” karakteriyle yakaladı. Kitlelerin aklına, Oscar Wilde’ın “Oysa Herkes Öldürür Sevdiğini” şiirini okuduğu sahneyle kazındı. 2013’de gözlerini hayata yumarken, oynadığı 80’in üzerinde film bıraktı ardında. Bu kitap, Tuncel Kurtiz’in pek fazla bilinmeyen sanat kariyerine, Yılmaz Güney’le olan ilişkisine ve devrimci mücadelesine ışık tutuyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Yazar Açıklaması

Bilgin Baloğlu, Biyografi, Edebiyat kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Tuncel Kurtiz kitabının yazarıdır. Bilgin Baloğlu kitapları; Gerekli Kitaplar aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Bilgin Baloğlu tarafından yazılan son kitap “Tuncel Kurtiz”, Gerekli Kitaplar tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.