BİR KAYIP DENİZCİ
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo TiyatrosuBir Kayıp Denizci Olay, Şubat ayının 28’i yıl 1955’te Kolombiya Deniz Kuvvetlerine bağlı “Caldas” isimli bir muhribin mürettebatından sekiz kişi Antiller Denizi’nde fırtınaya tutulan bu muhripten denize düşüp kaybolmuştu. “Mobil” kenti tersanelerinde onarıldıktan sonra Alabama’dan ayrılıp “Cartagena”ya gitmekte olan muhrip, faciadan yüz yirmi dakika sonra limana ulaşmıştı.

Panama Kanalı’nın denetiminden sorumlu Amerika Birleşik Devletler askeri birliklerinin ve Güney Karayipler bölgesindeki diğer yardım kuruluşlarının da katılmasıyla, kazazedelerin aranmasına hemen başlanmıştır

Dört gün sonra aramalar durduruldu ve bu kayıp denizciler resmi olarak ölmüş kabul edildi. Ama bu kayıp denizcilerden biri, bir hafta sonra Kuzey Kolombiya’da ıssız bir kumsalda can çekişirken bulundu.Adı “Luis Alejandro Velasco” olan bu denizci on gün yemeden içmeden ve başıboş bir salda kalmıştı.Bu kitap, onun başından geçenlerin öyküsüdür.

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Yazar : Gabriel Garcia Marquez

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Gabriel Garcia Marquez, 6 Mart 1927’de Aracataca, Kolombiya’da dünyaya geldi.Kolombiyalı romancı 20. yüzyılın en büyük yazarlarından biridir.1982 yılında Nobel Edebiyat Ödülü’nü almıştır.Çoğunlukla başyapıtı Cien años de soledad (Yüzyıllık Yalnızlık) olarak bütün dünyada bilinirliği daha da arttı.O dünyada tanınan dördüncü Latin Amerikalı’dır. Marquez 17 Nisan 2014’te hayatını kaybetti.

Jorge Luis Borges’la birlikte Garcia Marquez en tanınmış Latin Amerikalı tarih yazarı.Romana ustaca yaklaşımına ek olarak, kısa öykülerden oluşan mükemmel bir yalın ve sadelikle başarılı bir gazeteciydi.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi olarak amacımız; radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmaktır.Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz.Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.