COMTE DE LAUTREAMONT – MALDOROR’UN ŞARKILARI

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap, Maldoror’un Şarkıları Fransa’da 146 yıl önce yayınlandı. O günden bu yana insanların ve şiirin dünyasında her şey değişti. Türkiye’de ilk kez 25 yıl önce (1989) yayınlandı, birkaç baskı yaptı. Kervan yoluna devam ediyor!

Modernizmin ve çağdaş şiirin kutsal kitabı! Tanrı düzenine kafa tutan, geleneksel ve kutsal ne varsa hepsini tersine çeviren bir sapkın vahiy! Gelenekten ve onun çelik zincirinden kurtulmanın simgesi!

“Tanrı’dan dilerim ki, yüreklenen ve okuduğu kitap gibi geçici olarak canavarlaşan okur, bu kasvetli ve zehirli sayfaların ıssız bataklıklarında sarp ve yabanıl yolunu şaşırmadan bulur…”

“On dokuzuncu yüzyılın sonu görecek kendi şairini (bununla birlikte, başlangıçta, bir başyapıta başlamak, doğanın yasasını izlemek gerek); şair Amerika kıyılarında doğdu…”

Comte de Lautréamont denen Isidore Ducasse (1846-1870) bu başyapıtı, Maldoror’un Şarkıları’nı 22-23 yaşlarında yazdı ve 24 yaşında öldü.

Yazar: Comte de Lautreamont
Yayınevi: İmge Kitabevi
Seslendiren: Fikret Uludağ

(Tanıtım Bülteninden)

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Comte De Lautreamont, Edebiyat, Şiir kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Maldoror’un Şarkıları, Maldoror’un Şarkıları olarak sayılabilir. Comte De Lautreamont kitapları; İmge Kitabevi Yayınları, Kırmızı Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Comte De Lautreamont tarafından yazılan son kitap “Maldoror’un Şarkıları”, İmge Kitabevi Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Footer