EN İYİ KİTAP ALIŞVERİŞ SİTELERİ

En İyi Kitap Alışveriş Siteleri, Özellikle pandemideki (koronavirüs) yasaklarla birlikte internetten alışverişler bir hayli arttı. Ve bu durum alışılmış bir duruma geldi. Kitap tüketicileri tarafından da güven birinci tercih olarak ön plana çıktı. Sesli Kitap Arşivi olarak yararlı olabilecek eserlerin satıldığı web sitelerini sizlere önermek istedik. Artan taleplerle birlikte, güvenlik ve kategorilerdeki çeşitlilik önemli bir hal aldı. Daha çok alışverişle birlikte indirimleri kaçırabiliyoruz Ya da abartılmış (şişirilmiş) kitaplarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Önereceğimiz kitap alışveriş siteleri sayesinde hem ekonomik hem de güvenli bir satın alma işi yapabilirsiniz. Özellikle Google üstünden indeks, PageRank ve linkler sayesinde çıkan sonuçlar belirleyici ve yanıltıcı olabiliyor. Çünkü bu sıralamaların birçoğu PR ve ücretli tanıtımla gerçekleşiyor.

Sesli Kitap Arşivi olarak siteleri sıralarken temel kriterlere dikkat ettik. Öneriler karışık olarak listelenmiştir. Sitelerde öncelikle SSL sertifikası bulunmalı Bu sertifika, e-ticaret sitelerinde dijital kimlik doğrulama sertifikasıdır. Kontrolü ise çok kolaydır. Site başlığı (isminde) yani URL’sinde “http” değil, “https” bulunmalıdır. Ve listede en fazla indirim fırsatı olanlar da yer almaktadır. İlla ki hiçbir sipariş, kitapçı (sahaf) içindeki o kokudan iyi olamaz. Ama dediğimiz gibi gelişen ve değişen dünyada internete biraz bağlı duruma geldik. Hadi gelin önerdiğimiz kitap alışveriş sitelerine bakalım.

Nadir Kitap

Mağaza, Kasım 2006 tarihinde ilk olarak internet üzerinde hizmet vermeye başladı. Web sitesi Türkiye’deki kitap satıcılarını ve sahafları bir araya getirdi. Güvenli Ticaret Döngüsü sistemiyle, sahaflar da nerdeyse her gün kitap ve dergiler eklemektedir. Bu nedenle yıllar önce basımı bırakılan eserleri Nadir Kitap’da bulabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz kargo sistemi mevcuttur.

kitapyurdu.com

Kitapyurdu.com, çeşitliliği ve müşteri memnuniyetinin yanında bir avantajı daha vardır. Bu site üzerinden alışveriş yaptıkça puan kazanabiliyorsunuz. Puanlar vesilesiyle de yeni kitaplar alabiliyorsunuz. Kalitesi ve indirimleriyle Türkiye’de en çok tercih edilen kitap satış sitelerinden birisidir. Aplikasyon üzerinden bazı ücretler üzeri kargo bedavaya gelebiliyor.

BKM Kitap

BKM Kitap, Tam bir ekonomik kitap satış sitesi. 37 önce kurulan firma, 2015’ten beri internet üzerinden kitapseverlerle buluşuyor. Ve bu zamana kadar 10 milyondan fazla eser sahibine teslim edildi. Web sitesinde günlük fırsat ürünleri ve sürekli bir kampanya görmeniz mümkün. Ekonomik fiyatla, hızlı teslimat sağladığı için Türkiye’de çok fazla tercih ediliyor. Ayrıca kapıda ödeme imkânı da sunuluyor.

Idefix

Idefix, Özellikle set kitaplar üzerinden inanılmaz bir indirim ve fırsat sağlıyor. Güvenli satışta ise Türkiye’de lider denilebilir. Şikayet Var üzerindeki yorumlar dikkate alındığında ise kitapseverlerce çok seviliyor. Son zamanlarda 50 TL ve üzerine ücretsiz kargo hizmeti sunuluyordu. Ayrıca yurt genelinde teslimat süresi 2 ile 4 iş günü. (Pandemi koşullarında yasaklar sebebiyle farklılık gösterebilir) O yüzden kitap okumayı sevenlerin önemli bölümü idefix’i tercih ediyor.

Pandora

Biz sesli kitap severlerinin yolunun düştüğü özenli web sitelerinden bir tanesi. Görme engelliler ve çocuklar için çok sayıda sesli kitap mevcut. Pandora, Türkiye’nin en büyük kitap evlerinden biridir. Ayrıca, piyasadan bağımsız indirim ve önerilerle kitap serüvenine büyük katkı sağlamaktadır. Geniş havuzuyla çok sayıda detay içeren kitaplara ulaşabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda kitap aksesuarı ve bazı kırtasiye ürünlerini de bulabilirsiniz.

Babil

Güvenli kitap alışverişinde Babil, yıllardır sorunsuz olarak hizmet vermektedir. Fiyat olarak da bazı sitelere göre indirimler fazladır. Bazı zamanlarda anlaşmalı bankalar sayesinde ciddi imkânlar sağlamaktadır. Bu nedenle kütüphanenizi oluştururken Babil’den yararlanmanızda fayda olacaktır. Ayrıca, stoktaki fazla ürünleriyle sorun yaşatmayacak web sitesidir.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.