ERNEST HEMINGWAY – YAŞLI ADAM VE DENİZ

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap, Yaşlı Adam ve Deniz HEMINGWAY’in en ölümsüz eserlerinden biridir. Yaşlı bir Kübalı balıkçının açık denizde Gulf Stream’e kapılmış olarak dev bir Kılıçbalığı ile olan can yakıcı mücadelesini son derece sade ve kuvvetli kelimelerle anlatır. Bu hikâyesiyle Hemingway, yenilgiye karşı cesaret, kayba karşı şahsi başarı temasını kendine has modern üslubuyla yeni baştan heykelleştirmiştir.

(Tanıtım Bülteninden)

Seslendiren: AKIN ALTAN

Yazar Açıklaması

1889’da Chicago yakılarında, Oak Park’ta doğmuş, 1961’de Küba’daki evinde ölmüştür. 1917’de Kansas City Satr’da muhabir olarak gazeteciliğe başlar, 1918’de kendi isteğiyle ambülans sürüsü olarak İtalyan cephesinde savaşa gider, 1919’da Amerika’ya döner, 1922’de Türk-Yunan Savaşı’nda savaş muhabirliği yapar. Boğa güreşlerine, büyük avlara ve derin deniz balıkçılığına büyük ilgi duyar. Yapıtları bu ilgiyi yansıtır. Hemingway’den sonraki kuşaklar onun yalın, ve dolambaçlı yollara sapmadan dümdüz anlatımına öykünmüşler fakat onun kadar başarılı olamamışlardır. 1954 yılında Nobel Armağanı ile ödüllendirildikten sonra ünü bütün dünyada yaygınlaşmıştır.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.