FENWAY MALİKANESİ
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, Fenway Malikanesinin çöp kutusunda postacı mektuplar bulur. İlk başlarda bu mektupları postacı umursamaz ama en sonunda mektuplardan birisini alarak üzerinde yazan kişiye ulaştırır. Mektuplar Polis Müfettişine yazılmıştır. Mektupta “İlgi çekici ve garip şeyler görmek istiyorsanız acele gelmeniz tavsiye edilir, gizlilik şarttır.” yazmaktadır.

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Yapım: TRT
Tür: Polisiye, Gizem
Menşei: Yabancı
Yazan: Elizabeth Daly
Eser: Arrow Pointing Nowhere (1944)
Çeviren: Nejat Atan
Radyoya Uygulayan: Leyla Yeşim Şaylan
Yöneten: Erol Keskin
Efekt: Erhan Mesutoğlu
Seslendirme
Herald: Süleyman Balçın
Gemich: Doğan Bavli
Clara: Neval Temuçin
Robina: Ani İpekkaya
Hol: Bilge Zobu
Blake Fenway: Raik Alnıaçık
Bell Fenway: Birbahar Kerigan
Elice Grow: Tomris İncer
Caroline Fenway: Suna Keskin
Moth: Erdoğan Gemicioğlu
Bradoch: Özdemir Han
Müfettiş: Uğurtan Atakan
Aldon: Pekcan Türkeş

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Elizabeth Daly, 15 Ekim 1878 tarihinde doğmuştur. Gizem romanlarının Amerikalı yazarı ve amatör tiyatro yapımcısıydı.. Life , Puck ve Scribner’ın dergilerinin hafif şiir ve düzyazı yazarı olan Daly, ilk Gamadge romanı Unexpected Night’ı yaşta yayınladı. 1940 ile 1951 arasında, Gamadge’yi içeren 16 roman yayınladı.

Daly, Christie ve Dedektif Kurgunun Altın Çağı yazarları tarafından kullanılan birçok edebi geleneği başarıyla kullandı. Amerika’nın Gizem Yazarları, ondan “Kadın gizem yazarlarının Görkemli Kadını” olarak bahsetti ve 1961’de ona “Özel Edgar ” ödülünü verdi.

Elizabeth Daly, New York Roslyn’de 1967’de 88 yaşında öldü.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi, olarak amacımız; Radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.