GABRIEL GARCIA MARQUEZ – AŞK VE ÖBÜR CİNLER

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap, Aşk ve Öbür Cinler Mezar yazıtı ilk kazma darbesiyle parça parça yerinden fırlamış, bakır renginde canlı bir saç yığını mezardan dışarı taşmıştı. Ustabaşı, işçilerinin de yardımıyla bunları tümüyle dışarı çıkarmak istedi, ama saçları ne kadar çok çekerlerse o kadar uzun ve gür görünüyorlardı; sonunda hâlâ bir kız çocuğunun kafatasına yapışık son saç telleri de dışarı çıktı. Yere yayılan o harikulade saçlar yirmi iki metre on bir santim uzunluğundaydı.

Gabriel García Márquez, yıllar önce tanık olduğu bu ürkünç olayın izini sürerek, gizemli bir aşk öyküsü çıkarıyor ortaya, bahtsız bir genç kızla bir rahibin olağandışı aşklarının öyküsünü.

Büyülü gerçekliğin büyük ustası, Aşk ve Öbür Cinler’de, yaşama ve ölüme meydan okumakla kalmayan, aklın ve inancın sınırlarını da zorlayan bir aşk hikayesi sunuyor okurlarına. Gerçekle söylencenin ustalıkla harmanlandığı çağdaş bir novella.

Yazar: Gabriel Garcia Marquez
Çevirmen: İnci Kut
Yayınevi: Can Yayınları

(Tanıtım Bülteninden)

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Kolombiyalı romancı, 1982 Nobel Edebiyat Ödülü ve evrensel edebiyatın büyük ustalarından biri. Gabriel Garcia Marquez, 1960’larda dünya çapında kıtadaki en son hikaye anlatıcılarını veren bir editoryal fenomen olan Latin Amerika edebiyatının Boom’u olarak adlandırılan ana figürüdür. Marquez, büyülü gerçekçiliğin doruk noktasını temsil eden eserinde açıkça görülebilen muhteşem hayalini ve anlatıcı olarak eşsiz yeteneklere sahiptir. Kolombiya’nın başkentinde küçük yaşlardan itibaren yerleşen Gabriel García Márquez , Ulusal Üniversite’de hukuk ve gazetecilik okudu ve ilk gazetecilik işbirliğine El Espectador gazetesinde başladı.

Yirmi sekiz yaşında ilk romanı La litter’u (1955) yayınladı, burada kurgu çalışmalarının en karakteristik özelliklerinden bazılarına dikkat çekti. Bu ilk kitapta ve onu takip eden bazı romanlarda ve hikayelerde, Macondo köyü ve 100 Yıllık Yalnızlığı yapılandıracak bazı karakterler göze çarpmaya başladı , yazar bazı Amerikalı yaratıcılarda, özellikle William Faulkner’de , yeni formüller buldu etkileyici. Solcu hareketler Kararlı, Gabriel Garcia Marquez yakından Fidel Castro ve Küba gerilla isyanı takip Che Guevara’nın 1959 A arkadaşı kendi zaferine kadar Fidel Castro, o Prensa Latina, haber ajansı temelinde o zaman katıldı Küba. Çeşitli yayıncılarla birkaç zaferin ardından, Garcia Márquez, başyapıtını ve 20. yüzyılın Yüz Yüz Yalnızlık (1967) evrensel edebiyatının en önemli romanlarından birini yayınlamak için bir Arjantin yayınevi almayı başardı.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Seslendiren: Kitaplığın Sesi

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.