GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU – HAYATA DÖN

Sesli Kitap Açıklaması

Gülseren Budayıcıoğlu
“Hayata Dön”
Sesli Kitap Dinle

Sesli Kitap, Hayata Dön Psikiyatrist Budayıcıoğlu’ndan roman tadında bir anlatı. Hiç de güzel denemeyecek suskun mu suskun bir kız. O sustukça, terapistin tarihin mahrem yerlerinden bulup çıkardığı unutulmuş hikayeler dökülüyor ortaya. Genç firavun Tutankamon’un esrarı, Hitler ve Freud’un kişiliklerinde gücün analizi.18. yüzyılda adına “Fısıltı Sanatı” dedikleri, evli kadınların yaşadığı aşk ilişkileri. Çariçe Katerina’nın çamaşırcılık ve hayat kadınlığından başlayan tılsımlı yazgısı. Eva Peron‘un ve Prenses Süreyya’nın hüzünlü hayat hikâyeleri ve daha niceleri. Derken suskunluk bozuluyor. Çirkin kızın hikâyesi başlıyor. Öyle bir hikâye ki acısıyla, dehşetiyle, hüznüyle her şeyi gölgede bırakıyor. Çirkin genç kızın açıldıkça güzel bir prensese dönüşmesi. Psikanalizin sihirli değneğinin dokunduğu yerde ortaya çıkan bir başarı öyküsü.

YazarGülseren Budayıcıoğlu
Yayınevi: Remzi Kitabevi

(Tanırım Bülteninden)

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

1947 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra, 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girmiştir. Tıp öğrencisi olduğu yıllarda TRT‘nin açtığı spikerlik sınavını kazanarak buraya kadrolu spiker olarak atandı. Bu kurumda beş yıl boyunca spiker ve Türk müziği programlarında sunucu olarak görev yaptı.

1977’de uzman oldu ve 1982 yılına kadar öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1982 yılında üniversitede doçent olmak üzereyken, tercihini hocalıktan değil, doktorluktan yana yaptı ve üniversiteden ayrıldı. Gülseren Budayıcıoğlu, 2005’de Türkiye’nin ilk ve tek psikiyatri merkezi olan Özel Madalyon Psikiyatri Merkezini kurdu. Yıllar süren birikimlerini toplumla paylaşmak amacıyla bu kitabı hazırladı.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Seslendiren: Sira – Sesli Kitap Kütüphanesi

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.