GUSTAVE LE BON – KİTLELER PSİKOLOJİSİ

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap, Gustave Le Bon’un Kitlelerin Psikolojisi günümüzün en önemli olgularından biri hakkında muhteşem bir inceleme olmasının yanı sıra, bir asır öncesinden gelen bir uyarı niteliğinde. Kolayca manipüle edilebilen, ilkel içgüdüleriyle hareket eden ve saldırganca davranmaya meyilli olan kitleler, modern dünya için tehlike arz ediyor. Kitlenin içinde kaybolmuş bireyler muhakeme yeteneklerini kaybederek, neredeyse barbarca hislere kapılıp sürüklenirler ve bu yıkıcı gücün kontrol edilmesi ülkelerin temelini oluşturur.

Le Bon ayrıca kitleler için liderin öneminden ve liderlerin sahip olması gereken özelliklerden de bahsediyor. Ona göre kitlelerin ruhunu tanıyan bir lider, onu istediği yöne rahatlıkla sürükleyebilir. Tam da bu yüzden her dönemde politikacıların başucu kitaplarından biridir. Hatta kitlelerin psikolojisini anlamak, halk hareketlerinin yükselişe geçtiği günümüzde, belki de çok daha önemlidir.

(Tanıtım Bülteninden)

Yazar: Gustave Le Bon
Yayınevi : Koridor Yayıncılık
Seslendiren: Bir Dinle

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Gustave le Bon, Fransız sosyolog ve antropolog. 7 Mayıs 1841 yılında Fransa’da dünyaya gelmiştir. Paris Üniversitesinden mezun olmuştur. Toplum ve kitle üzerine yaptığı çok sayıda çalışma ile tanınmaktadır. 1895 yılına kendisine büyük ün kazandıran ve alanının öncü çalışmalarından biri olan “Kitleler Psikolojisi” adlı eserini yayımlamıştır.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.