HATAN SENİN GÜBREN, SAHİP ÇIK | ASLI ŞAFAK | TEDxIstanbul

TEDx Konuşması Açıklaması

Gazeteci Aslı Şafak, verdiği beklenmedik örneklerle birey olmanın ne demek olduğunu sorguluyor. Yanan ağaçlar yerine ülkede dırdır ağaçları diktiğimizi söyleyen Şafak, hepimizin birer gönüllü kul olduğunu bizlere bir kere daha hatırlatıyor.

Gazeteci bir babanın kızı olarak dünyaya geldi. Armut dibine düştü, gazeteci oldu. Uzman gazeteci olmak istedi, Mülkiye’de ekonomi okudu. Okurken çalışmaya başladı. Önce gazetelerin, ardından televizyonların rahleyi tedrisinden geçti. Uzun yıllar Ankara’da muhabirlik yaptı, haber programları hazırladı, sundu. Ülkeyi yönetenlerle röportajlar gerçekleştirdi. 7 yıl Londra’da yaşadı, köşe yazdı. 2010 yılından bu yana İstanbul’da, Bloomberg HT televizyonunda ekonomi anlatıyor. Anlatmaya radyoda da devam ediyor. Üniversitede ekonomi dersleri veriyor. Ekonominin korkulacak bir şey olmadığını göstermek için çabalıyor. Sayının Namusu ve Bana Bana Hep Bana kitaplarının yazarıdır.

TEDx Konuşmaları Dinle

TEDx Konuşmaları Dinle

TED’in kuruluşu 23 Şubat 1984. İngilizce, technology, entertainment, design kelimelerinden oluşuyor. Türkçesi ise teknoloji, eğlence ve dizayn anlamında. 1990 yılından itibaren ise Amerika’da düzenli olarak gerçekleşiyor. Bağımsız olarak organize edilen etkinliğin mottosu paylaşmaya değer fikirler olarak ortaya çıkıyor. TEDx Konuşmaları yeni fikirler, esin kaynağı ve özgü duygular içerdiği için dünya geneli kabul görmüş bir etkinliktir. Gerek canlı konuşmaları gerekse video konferansları sayesinde bilinirliği her geçen gün artmıştır. TED, dünyayı daha yaşanılabilir kılmayı hedef almıştır. İlk olarak teknoloji, eğlence ve dizayn üzerine olsa da konu kapsamı genişlemiştir. Dahası kategorileriler sürekli gelişmiştir. Yerelde başlayan bu konuşmalar, dünya geneli bir hal almıştır. Ve zamanla TED’in x harfi ise bağımsız organizeler anlamında etkinliklere dönüşmüştür. Sesli Kitap Arşivi olarak biz de bu ilham verici konuşmaları sizlere sunuyoruz. TEDx’in lisanslı konferanslarını sesli biçimde paylaşıyoruz.

Belki de burada dinleyeceğiniz bir konuşma sayesinde bambaşka fikirler edineceksiniz. Bu nedenle başarılı olanların öyküleri hep merak edilmiştir. Bu zamana kadar milyonları etkileyen konuşmalar ile dünyanız zenginleşecek. Özgür bir platformda lakin özgün içeriklerle size kılavuz olacaktır. Kendi alanında uzman kişilerle konuşmalar dünyada ses getirmiştir. Sesli Kitap Arşivi olarak biz de sizleri adeta o konferanslara götürüyoruz. Kendi hikâyelerini anlatan mütehassıs kişileri tekrar tekrar sıkılmadan dinleyebilirsiniz. Dahası, öykülerde yeni yaşamlar bulabilirsiniz. Sesli TEDx konuşmaları, kendimizi iyi hissettirecek ve motive aracı olacaktır. Bunun dışında bir fikir, yaşanan zorluklarla mücadele etmemizi sağlayacaktır. Dünyanın ve Türkiye’nin farklı bölgelerindeki konuşmalar size ilham olur umarız. Yeni başlangıçlar ve yola devam için TEDx size iyi gelecektir. En iyi derlemeler için sürekli güncellenen seslikitaparsivi.com adresini takip ediniz. Çünkü bu uzman kişilerin fikirleri paylaşmaya değer.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.