İSTASYON ŞEFİ
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, İstasyonda meydan gelen korkunç bir tren kazası sonrasında İstasyon Şefi Adam kazadan uzakta yaralı bir kadın bulur. Çok güzel ve çekici olan bu kadın kaza esnasında savrularak tren raylarının üstüne düşmüştür. Adam ve karısı yaralı kadını evlerinde misafir ederler.

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Yapım: TRT
Tür: Duygusal, Aşk
Yazan: Joseph Roth
Çeviren: Kamuran Şipal
Uygulayan: Ergun İnce
Yöneten: Deniz Gökçer
Efekt: Yüksel Doğru
Seslendirme
Anlatan: Sadrettin Kılıç
Adam: Numan Pakner
Valevska: Ayda Yüngül (Ayda Aksel)
Kelly: Seval Gökçe
Kont Valevsky: Ali Sürmeli
Doktor: Ertuğrul İlgin
Çavuş: Pekcan Türkeş
Ses: Tunç Günbay
Hizmetçi: Ayten Uncu

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Joseph Roth, 2 Eylül 1894 yılında Lemberg, Brody, Ukrayna’da dünyaya gelmiştir. Viyana ve Lemberg’de felsefe ve edebiyat öğrenimi görmüştür.

Joseph Roth, I. Dünya Savaşına katılmış, Avusturya-Macaristan’ın çöküşü hayatında belirli bir rol oynamıştır. 1918 yılından itibaren Viyana’da, sonra Berlin’de muhabirlik yapmıştır.

Önce Viyana’ya, sonra bütün Avrupa’yı dolaşan Joseph Roth, 1933 yılında Fransa’ya yerleşmiştir. 1936-1938 yılları arasında kendisi gibi yazar olan Irmgard Keun ile birlikte yaşamıştır.

Joseph Roth, 27 Mayıs 1939 yılında Paris’te yoksulluk ve borç içinde hayatını kaybetmiştir.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi olarak amacımız; radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.