KIRAN MILLWOOD HARGRAVE – KADINLAR ADASI

Sesli Kitap Açıklaması

Kiran Millwood Hargrave
“Kadınlar Adası”
Sesli Kitap Dinle

Sesli Kitap, Kadınlar Adası 24 Aralık 1617. Norveç’in en kuzeydoğusunda bir ada, Vardø. Denize açılmış kırk adam, duyanların büyüyle çağrıldığını düşündüğü bir fırtınada yaşamını yitirir, geride ise kadınların hâkimiyetinde bir topluluk kalır. Yirmi yaşında, genç bir kadın olan Maren de bu felakette babasını ve kardeşini kaybeder.

Absalom burayı Tanrı’nın dokunmadığı ve korkunç bir şeytaniliğin hüküm sürdüğü topraklar olarak görür.

Bağımsız kadınlar.

Ücretsiz Sesli Kitap Dinle!

Kiran Millwood Hargrave’in, gerçekte de yaşanmış, Vardø fırtınası ve 1620 yılındaki cadı avlarından yola çıkarak kaleme aldığı Kadınlar Adası, medeniyetin uzak ucunda, aşka, kötülüğe, takıntıya, ataerkil şiddete ve kadınların kudretine dair tüyler ürpertici, feminist bir tarihi roman.

Hargrave’in kalemi derin ve yoğun.

“Kadınlar Adası nefesimi kesti. Bir topluluğa, coğrafyaya ve ilişkiye dair incelikle çizilmiş bir portre. Eşit derecede umut ve korkuyla okudum romanı.” –Tracy Chevalier, İnci Küpeli Kız’ın yazarı

“Kadınlar Adası’nın bize kadınların gücü ve aklı karşısında ataerkil korkuyu gösterme biçimine hayran kaldım.”  –Sarah Moss, Hayalet Duvar’ın yazarı

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 320
Ebat : 13,5 x 21
İlk Baskı Yılı : 2021
Baskı Sayısı : 1. Basım
Dil : Türkçe
Yayınevi : İthaki Yayınları

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Kiran Millwood Hargrave, 1990’da Surrey’de dünyaya geldi. İlk tutkusu bir kedi olmaktı yada Mars’taki ilk kadın olamaktı. Hargrave bunlardan yalnızca birini başardı. Şiir yazmaya üniversitedeki son yılında başladı, üç şiir kitabı ve bir oyun üreterek çocuk romanına yöneldi. Bir haritacının adasını kurtarması gereken kızını konu alan en çok satan ilk filmi The Girl of Ink Stars, Waterstones Çocuk Kitapları Ödülü 2017 ve İngiliz Kitap Ödülleri Yılın Çocuk Kitabı’nı kazandı.

İkinci bağımsız hikayesi The Island at the End of Everything, Blue Peter Kitap Ödülü ve Costa Çocuk Kitabı Ödülü için kısa listeye alındı ​​ve CILIP Carnegie Madalyası için uzun süredir listelenmiştir. Üçüncü kitabı The Way Past Winter, Blackwell’in 2018 Yılının Çocuk Kitabı oldu. Kiran, kocası, sanatçı Tom de Freston ve ilk hırslarından biri olan kurtarma kedileri Luna’nın gerçekleşmesi için Oxford’da yaşıyor.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.