KONUSU HOBİ OLAN KİTAP ÖNERİLERİ

Hayatınızı daha eğlenceli hale getirmek için çeşitli zevklere ve hobilere sahip olmanız gerekiyor. Yaşadığımız hayatın monotonluğundan kurtulmak küçük hobiler edinmek mümkün olabilir. Hepimizin mutlaka hayattan zevk alarak yaptığı hobiler vardır. Bu listede neler yok ki spordan tutunda yemek yapmaya daha niceleri…

İşte bu kitapları okurken hem eğlenecek hem de hobilerinizde belki de daha fazla tecrübe kazanacak belki de hobi olmaktan çıkıp profesyonel bir sporcu olacaksınız. Sesli Kitap Arşivi listemizde birbirinden farklı ve değerli listelere yer vermeye devam ediyoruz. Sizler bu yazımızda Konusu Hobi Olan Kitap Önerileri listesi hazırlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Oğuzhan Ceyhan – Ezoterik Astroloji

Astroloji, İnsanlığın Kadim Bilgisinin Bir Parçasıdır. Astrolojiye karşı duyulan merak gün geçtikçe daha da artıyor. Astroloji artık internet sütunlarının ya da görsel medyanın bir eğlence unsuru olmaktan çıkarak büyük kitleler tarafından ciddi bir “bilim” dalı olarak ele alınıp inceleniyor.

Yakın zamana kadar “fal” küçümsemesiyle ötelenen astroloji artık seçkin bir disiplin olarak kabul ediliyor. Kökenine olan ilgi de giderek büyüyor. Astrolojinin kökenine baktığımızda bütün gözlem ve hesaplamaların dışında büyük bir ezoterik bilgi ile karşılaşıyoruz. Astroloji hakkında az da olsa bilgisi olanların, ezoterik astrolojiye kolay bir giriş yapmaları ve temel prensipleri öğrenmeleri amacıyla yazılan bu kitapta Oğuzhan Ceyhan sizi bilgi dolu bir geziye çıkartıyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Michael Part – Benim Adım Ronaldo

Cristiano Ronaldo’nun başarı öyküsü… O, topu olmadığı için çoraplarını top yapıp onlarla oynayan, yoksul bir çocuktu. En büyük tutkusu futboldu. Tutkusunun peşinden gitmeye, gelmiş geçmiş en iyi futbol oyuncularından biri olmaya kararlıydı. Ve bunu başardı… Bu kitapta dünyanın en iyi futbol oyuncularından sayılan Cristiano Ronaldo’nun Portekiz’in Madeira Adası’ndan Real Madrid’e uzanan yolculuğunu okuyacaksınız.

(Tanıtım Bülteninden)

Diana Cooper – Spiritüel Yasalar

Trafik kurallarını bilmeden araba kullanırsanız yolculuğunuz kafa karıştırıcı ve zor geçer. Trafik kurallarını öğrenip uygulamaya başlarsanız, yolculuğunuz güvenli ve keyifli bir hale gelir. Dünya’da sürdürdüğümüz yaşamın da bazı kuralları vardır. Diana Cooper bu kitapta Dünya’daki yaşamın kuralları olarak görülebilecek 36 spiritüel yasaya ışık tutuyor.

Başkalarına ilham ve cesaret verme yeteneği olan Diana Cooper, Dünya’daki yaşamı yöneten bu yasaları açık ve basit bir şekilde gözler önüne seriyor. Metaforlar ve başka insanların hayatlarından örnek hikâyeler kullanarak, 36 spiritüel yasaya uyarak nasıl refaha, başarıya, minnettarlığa ve inayete ulaşabileceğinizi gösteriyor. Yasaları en yüksek seviyede uygulamaya başladığınızda, Dünya’daki cennetin anahtarı elinizde.

(Tanıtım Bülteninden)

Olgu Ilgın – Teşekkür Ederim Tanrım

Küs müyüz Tanrım? kitabıyla zamanın efendisi Satürn’ü anlatarak geniş kitlelere büyük bir farkındalık kazandıran Astrolog Olgu Ilgın, bu kez de şansın imparatoru, mutluluğun sihirbazı, bereket ve iyilik gezegeni Jüpiter’i yazdı. 

Bazen senin için zaman gelir. Sevinmenin, büyümenin, zenginleşmenin, âşık olmanın, başarının, bereketin, şenliğin, mutluluğun… Hep bekledin, hep istedin, hep inandın. İşte şimdi geldi. Zaman gelir, öyle bir gelir ki hayat bir festivale döner. Birden ışıklar yanar. İçinde ve dışında feraha doğru bir gelişme, büyüme olur. Gözlerin güler, kalbin kahkaha atar. Varlığın bir gül gibi açar. Yuvan çiçeklenir, cüzdanın bereketlenir, kalbin şükürle dolar. Şükret, şükret, şükret. Daha çok şükret. Şükür rızkı artırır. Şükrettikçe daha çok gelir. Çünkü şimdi senin zamanın geldi; bolluğun, bereketin, güzel şansın, iyimserliğin, ilahi adaletin vakti geldi. Şimdi iyi şans zamanı. Şükrettin, sabrettin, şimdi seyretme anı. Bolluk, iyi şans ve neşenin gezegeni Jüpiter sana bütün bunları vermek için kapını çalıyor. Artık hazırsın, şansını yakala, inan ve bir daha da bırakma. 

Jüpiter’in hangi burçta sana ne vaat ediyor? Jüpiter’i hangi evde ağırlıyorsun? Transit Jüpiter sana neler getirecek, şansın nasıl dönecek? Jüpiter bereketini artırmak için ne yapmalı? Hangi renkler, kokular, davranışlar Jüpiter’in getirdiği şansı büyütür? Sadece doğum yılına bakarak şansın ne zaman ve nerede kapını çalacağını, onu artırmak için neler yapacağını öğreneceksin.

Şükrettin, sabrettin, geldi. Hadi yakala! 

(Tanıtım Bülteninden)

Doreen Virtue – Duygusal Açlık

Beden iç dengesini sağlamak için sürekli sinyaller gönderir. Susayınca su ister, üşüyünce ısınmak… Bazen önlenemez şekilde iştahlıdır, bazen iştahsız.

Bazı özel zamanlarda özellikle bir yiyeceği yeme arzusu duymak basit bir tesadüf değildir. Beden her durumda iç huzuru vereceğini umduğu yiyecekleri yemeyi arzular.

Fazla yeme duygusu, iki nedene bağlıdır:

Birincisi duygusal açıdan daha iyi hissetme arzusu, ikincisi enerji düzeyini değiştirme isteği. Daha canlı, daha sakin, daha güvende, daha az öfkeli ya da daha az korkmuş hissetmek isteyen beden buna göre yeme eğilimini değiştirir.

Önlenemez yeme isteğini yorumlamak kötü rüyaları yorumlamaya benzer. Ne de olsa, kötü rüyalarla karşı konulamaz yeme arzusu arasında pek çok ortak nokta var. Tatsız düşüncelerle ya da duygularla yüzleşmekten kaçınma halinde ortaya çıkar kötü rüyalar… Aynı şekilde önlenemez yeme arzusu da çözümlenmemiş duyguların işaretidir.

Her gıda, belli bir ruh halinin aynasıdır.

Mesela fıstık ezmesine uzanan bir el, aslında eğlence arayışı içindedir. Tuzlu atıştırmalıklara yönelmenin stresi, öfkeyi ve endişeyi bastırma arzusuyla ilgisi vardır.
Peki siz ne tür bir duygusal yiyicisiniz?

Uzun yıllardır yeme bozukluğu alanında psikoterapist olarak çalışan Doreen Virtue’nin Duygusal Açlık adlı bu kitabı açlık hissinin altında yatan temel anlamı bulmanıza ve yediklerinizi doğru okuyarak kendi duygu haritanızı ortaya çıkarmanıza rehberlik edecektir.

(Tanıtım Bülteninden)

Douglas Forbes – Kaderin Pin Kodu

Kaderin Pin Kodu, doğum tarihinizi kullanarak, kişilik özelliklerinizi, hayatta öğrenmeniz gereken dersleri, toplum önünde ya da beklenmedik durumlarda ne tür tepkiler verebileceğinizi, başkalarının sizi nasıl gördüğünü, dünyayı nasıl algıladığınızı, bir işi nasıl bir ruh ile yaptığınızı açıklarken bir yandan da bu hayattaki varoluş amacınızı keşfetmenize yardımcı olacaktır.

(Tanıtım Bülteninden)

Enes Yıldızer – Valorant

2019’da tüm dünya, Covid-19 virüsü sebebiyle hiç beklemediği bir şok yaşadı; sağlık şartlarının eskiye dönebilmesi ve pandeminin kontrol altına alınabilmesi için karantina süreçleri başladı, herkes evlerinde daha çok vakit geçirmeye zorlandı. Bu süreçte internetteki dizi ve film platformları ve sosyal/dijital medya kadar rağbet gören bir başka sektör de, dijital oyunlar ve ayrılmaz ekürisi konumundaki e-spor ekosistemi oldu.
Ama bu esnada video oyun dünyası da, görmeye alışık olmadığı devasa hamleler yüzünden kendi şoklarını yaşıyor ve tüm dengelerin değiştiği bir dönemi hazmetmeye çalışıyordu. Çünkü Riot Games ve ardındaki Tencent Games, sektördeki tüm dev rakiplerini geride bırakmak adına, piyasadaki en popüler ve en sevilen oyunları topyekûn tahtından edecek bir projeye imza atmış ve her bir oyun türünün başat temsilcilerini hedef alıp, bütün kategorilerde gözünü zirveye dikmişti.

İşte Valorant da, piyasadaki tüm MMO FPS’leri aynı anda alt etmek arzusu üzerine, böyle bir süreçte ortaya çıktı. Her ne kadar Riot ve Tencent’ın Valorant’la birlikte piyasaya sürdüğü diğer oyunlar henüz varoluş amaçlarını gerçekleştirememiş olsa da, onların aksine Valorant kendi alanında zirveyi en kadim ve kudretli alternatiflerinden kısa sürede devraldı.
Bu kitap da sizlere, Riot ve Tencent’ın bu projesinin oyun sektörü nezdindeki yansımalarını, FPS oyun türünün tarihçesini ve gelişim sürecini, Valorant’ın tüm içeriğini, oynanışını, haritalarını, silahlarını, ajanlarının yeteneklerini detaylıca açıklıyor, başarılı olmak için gereken tüm taktikleri ve ipuçlarını sunuyor! Aynı zamanda, oyunların sosyolojik boyutunu ve Valorant’ın hızlı bir giriş yaptığı e-spor klasmanındaki yükselişini, tüm saygın profesyonel Valorant takımlarını da bu kitapta bulabilirsiniz!

(Tanıtım Bülteninden)

Luca Caioli – Messi – Neymar – Ronaldo

Yüksek seviyede rekabet edebiliriz ancak o olmadan böyle yüksek kaliteli bir oyun asla oynayamazdık. Messi eşsiz ve yeri doldurulamaz bir futbolcu. —Pep Guardiola

Neymar, sokakta, mahallede, kasabada, eyalette ardından ülkede en iyisi oldu ve şimdi dünyanın en iyisi olmak istiyor. Her geçen gün gelişiyor – küçüklüğünden beri bu böyle. —Ferreira de Oliviera.

Ronaldo için zaferler ya da sonsuz galibiyetler yoktur, bir maçtan sonra her şey onun için yeniden başlar. —Aurelio Pereira

Futbolcuların çok satan biyografilerinin yazarı Luca Caioli soruyor: “En büyük kim?” Bu sorunun cevabı için oyuncuların farklı tarzlarını, hikâyelerini, rekorlarını ve ödüllerini kıyaslayarak, kimin birinci olduğuna karar vermeniz için ihtiyacınız olan her şeyi size veriyor. Arkadaşları, aileleri, takım arkadaşları ve menajerlerinden gelen içeriden bilgilerle Caioli modern bir oyuncuyu yalnızca başarılı değil, gerçekten de büyük yapan şeye dair eşsiz bir kavrayış sunuyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Sezin Güleryüz – Gökkuşağı Tarifleri

Bir karnabahardan farklı kaç çeşit yemek yapabiliriz? Severek yediğimiz lezzetlerin daha hafif alternatiflerini evde hazırlamak mümkün mü?

Bu soruları kendinize soruyorsanız; kolay, lezzetli, bir yandan da gücünü doğadan alan sağlıklı tarifler arayışındaysanız şu an tam olarak doğru yerdesiniz. Sebze ve meyvelerin gökkuşağı gibi
rengârenk olan büyüleyici dünyasına hoş geldiniz!

Mutfak tutkusunu aşçılık eğitimiyle birleştiren Sezin Güleryüz, bildiğiniz adıylaHealthyFoodBreak, doğanın renklerini sebze ve meyvelerin gücüyle birleştiriyor, sağlıklı pişirme teknikleriyle
harmanlıyor ve sizi her gün kolaylıkla hazırlayabileceğiniz sıradışı tariflerle buluşturuyor.

Sizlere de okurken bile iştahınızı açacak, hem bedeninize hem doğaya saygılı tüm bu tariflerle mutfağınızı ve sofralarınızı renklendirmek; yoğun ve koşturmalı günlerinize ufak bir lezzet
molası vermek kalıyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Mike Tyson – Demir Yumruk: Cus D’amato ile Hayatım

Boks dünyasının en iyi ağır sıklet şampiyonları arasında gösterilen Mike Tyson suç ve şiddet bataklığında geçen çocukluk ve gençlik dönemini, bu zor hayattan kurtuluşunda hocası, yol göstericisi Cus D’amato’nun ne derece önemli bir rol oynadığını tüm açıklığıyla anlatıyor. Kitapta Mike Tyson’ın bugün bildiğimiz “Demir Mike” haline nasıl geldiğini ve boks dünyası ile Mike’ın hayatına unutulmaz damgalar vuran Cus’ın mücadelelerle dolu hayat hikâyesini okuyacaksınız.

Cus: “Yapmak istediğim tek şey göçüp gitmeden önce kayalıklarda küçük bir iz bırakmaktı. Cus D’Amato’nun orada olduğunu bilmelerini istedim.” Bunu başardın Cus. Artık kayalıklarda yan yana iki çizik var. İnsanlar ne zaman Mike Tyson’ı hatırlasalar Cus D’Amato ismini de bilecekler. Sonsuza kadar.

(Tanıtım Bülteninden)

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.