MARK TWAIN – TOM SAWYER’IN MACERALARI
(İNGILIZCE SESLİ KİTAP)

Sesli Kitap Açıklaması

İngilizce Sesli Kitap, Mark Twain’in muzipliklerle dolu romanı Tom Sawyer’ın Maceraları’nda, adımını attığı her yerde bir belaya rastlayan bahtsız Tom’un hikâyesi anlatılıyor. Tom Sawyer, Mississippi Nehri’nin kıyısındaki küçük St. Petersburg kasabasında, arkadaşları Huckleberry Finn ve Joe Harper’la birlikte yetişkinlerin sıkıcı yaşamına karşı koymaya çalışıyor. Mezarlıkta büyü yaparken bir cinayete tanık oluyor, ıssız bir adada fırtınalarla boğuşuyor, define avcılığına heves edip ağaçların altında kürek sallamaktan yorgun düşüyor.

Böyle olunca, labirenti andıran bir mağarada, hem de Kızılderili Joe gibi korkunç biri de içerideyken mahsur kalması, kasabadaki hiç kimseyi şaşırtmıyor. Bakalım Tom Sawyer çıkış yolunu bulup arkadaşlarına kavuşabilecek mi?

Yazar: Mark Twain
Yayınevi : İletişim Yayıncılık

(Tanıtım Bülteninden)

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Yazar, maceracı ve sosyal eleştirmen Mark Twain’in asıl adı Samuel Clemens’tir. 30 Kasım 1835 tarihinde Florida’da doğdu. John Marshall ve Jane Lampton Clemens’in altıncı çocuğu olarak iki ay erken doğdu. Ve hayatının ilk 10 yılı boyunca nispeten sağlıksızdı. Çiftçi olan babası öldüğünde Mark Twain, 11 yaşındaydı. İlk gençlik yıllarında bir basımevinde çalıştı. 18 yaşına gelince New York’a gitti. Kentten kente dolaştı. Daha sonra Mississippi’de buharlı gemilerde çalıştı. İç savaştan sonra gazetelere mizah yazıları yazdı.

Mark Twain, adı altında gazete muhabirliği ve dergi yazarlığı yaptı. İlk romanı olan Tom Sawyer’ın Serüvenleri‘nin 1876 yılında yayınlanmasına kadar yazarlık konusunda değişik çalışmaları oldu. İlk kitabı Mississippi’de Hayat (1883) ve Huckleberry Finn’in Serüvenleri (1885) izledi. Bu üçleme Mark Twain’in başyapıtını oluşturdu. Mark Twain 1890’larda Avrupa’da yaşadı. Birinci kızının ölümü, ikincisininse ağır hastalığı Mark Twain’in bu dönemde kaleme aldığı yazılarına da yansıdı. Yeniden Amerika’ya dönen Mark Twain, 21 Nisan 1910’da Connecticut’taki evinde hayatını kaybetti.

 İngilizce Sesli Kitap

Sesli Kitap Arşivi olarak; Sesli Kitap İngilizce kategorimiz yabancı dil öğrenmenize ve pratik yapmanıza yardımcı olacak, İngilizce kitapları sesli olarak dinleyerek hem pratik yapacak hemde daha akıcı bir şekilde konuşmaya ve anlamaya başlayacaksınız.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.