ÖMER DÖNGELOĞLU
ÖMRÜ KÜFÜRLE GEÇEN AMA ŞEHADETLE BİTEN SAHABE
SÜHEYL BİN AMR

Sesli Kitap Açıklaması

Süheyl bin Amr bir zamanlar Mekke eşrafından olan ve Mekke’nin Fethinden sonra Müslüman olmuş sahabelerden biridi. Esir alınmasına rağmen Muhammad Süheyl’in cezalandırılmasına engel çıkmış ve Hudeybiye Antlaşması’nın imzalandığı görüşmeye Süheyl müşriklerin temsilcisı olarak katılmış. Vikipedi
 

Yazar Açıklaması

Ömer Döngeloğlu 1968’de Tokat Zile’de dünyaya geldi. İlkokulu Tokat Zile Altunyurt İlkokulu’nda, orta eğitimini yine Tokat ilinde bulunan Zile İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra üniversite eğitimini Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamlamıştır.  Döngeloğlu 1986-1996 yılları arasında memleketi Tokat’ta imam-hatiplik yapmıştır.

Kamuda uzun yıllar çeşitli idari görevlerde çalışan Döngeloğlu, İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine araştırma, inceleme, okuma ve gezi yazıları ile biliniyordu. Döngeloğlu, aynı zamanda ramazan aylarında televizyon programları hazırlayıp sunmuştu. Ömer Döngeloğlu 3 Mayıs 2020 tarihinde Koronavirüs nedeni ile istanbulda hayatını kaybetmiştir.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Footer

Sliding Sidebar

Kategoriler

Hakkımızda

Hakkımızda

Sesli Kitap Arşivi Görme engellilerin aydınlanabilmesi için binlerce sesli kitap, radyo tiyatrosu ve sesli betimleme filmlerini bulabilirsiniz. Eserlerin daha erişilebilir hale gelebilmesi için lütfen paylaşın. Ayrıca, kitap seslendirmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız