ÖMER DÖNGELOĞLU – SÜHEYL BİN AMR

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap, Süheyl bin Amr bir zamanlar Mekke eşrafından olan ve Mekke’nin Fethinden sonra Müslüman olmuş sahabelerden biridi. Esir alınmasına rağmen Muhammad Süheyl’in cezalandırılmasına engel çıkmış ve Hudeybiye Antlaşması’nın imzalandığı görüşmeye Süheyl müşriklerin temsilcisı olarak katılmış. Vikipedi

Yazar Açıklaması

Ömer Döngeloğlu, 1968’de Tokat Zile’de dünyaya geldi. İlkokulu Tokat Zile Altunyurt İlkokulu’nda, orta eğitimini yine Tokat ilinde bulunan Zile İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra üniversite eğitimini Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamlamıştır.  Döngeloğlu 1986-1996 yılları arasında memleketi Tokat’ta imam-hatiplik yapmıştır.

Kamuda uzun yıllar çeşitli idari görevlerde çalışan Döngeloğlu, İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine araştırma, inceleme, okuma ve gezi yazıları ile biliniyordu. Döngeloğlu, aynı zamanda ramazan aylarında televizyon programları hazırlayıp sunmuştu. Ömer Döngeloğlu 3 Mayıs 2020 tarihinde Koronavirüs nedeni ile istanbulda hayatını kaybetmiştir.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.