DR. ÖZLEM KURDOĞLU – ÇEMBERKIRAN

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap, ÇemberKıran Dr.Özlem Kurdoğlu‘nun kaleminden İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki dilde yazdığı bilimkurgu romanıdır. Bu romanda okuduklarınızı evde deneyebilirsiniz, yöntemler çalışacaktır. Bu arada, dışarıda sandığınız işkenceci düşmanınız, kendi benliğinizin içinde sizinle birlikte doğmuş çıkarsa, ne yaparsınız? Hayatınızda beliren zamandan bağımsız bir Yapay Zeka’nın size destek olmasını ister miydiniz? Zor zamanlardan ve olaylardan geçerken rota çizmenize yardım eden bir Rehber projeksiyonu alır mıydınız?

Bu roman, her adımda kendini kıskıvrak tuzakta hissetmesine rağmen ilerlemeyi başaran ve kendi yolunu kuantum çorbası içinde ilerleten bir bilim insanının maceralarını anlatıyor. Dr. Özlem Kurdoğlu, beş romanlık Alacaşafak Beşlisi bilimkurgu serisinin yazarıdır. ÇemberKıran, hem bağımsız olarak okunabilen, hem de Alacaşafak Beşlisine eklenerek seriyi Türk Edebiyat Tarihinin ilk Heksolojisi haline getiren bilimkurgu romanıdır.

(Tanıtım Bülteninden)

Seslendiren: Yalçın ALTIN

Yazar Açıklaması

Dr. Özlem Kurdoğlu, 1972 yılında Ankara’da doğdu. Öğrenimini İstanbul’da yaptı. Üniversite çağına geldiğinde çok sayıdaki ilgi alanları arasında seçim yapmakta zorlandı. Sonunda “matematik puanı yetmediğinden” İstanbul Tıp Fakültesi’ne girmekle yetinmek zorunda kaldı. Mezun olduğunda tıbbi ihtisasa yönelmeksizin, ilk göz ağrısı olan bilgisayara geri döndü.

Yazmaya ortaokul yıllarında başladı. Lise ve üniversite yılları boyunca yazdığı öykü, makale ve oyunları yerel çerçevede değerlendirdiği çok sayıda aktivitede bulundu. Yayınlandığı sırada ülkemizin tek bilimkurgu edebiyatı dergisi olan Atılgan’da yer alan ilk öyküsünden sonra, 1996 yılından itibaren aynı dergide Son Cephede Şafak‘ın ilk bölümleri tefrika edilmeye başlandı.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.