ŞAKACI FİL (ÇOCUKLAR İÇİN MASAL)

Seslendiren: Gizemli Masallar Ülkesi

Sesli Masal Özeti

Bir varmış, bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, filler tellal iken, zürafalar berber iken, ormanların birinde şakacı fil yaşarmış. Şaka yapmayı çok seven bu fil, hortumuna çektiği suyu en olmadık zamanlarda arkadaşlarının üstüne püskürtürmüş. Arkadaşları da ona kızarmış. O ise bu duruma her zaman kahkahalarla gülermiş.

Bir gün ormandaki hayvanlar, bu şakacı file bir ders verelim demişler. Fil uyurken hortumuna bir tıpa takmışlar. Fil uyanınca çok korkmuş. Tıpanın burnundan çıkması için üfledikçe üflemiş, üfledikçe şişmeye başlamış, şiştikçe karnı hava dolmuş ve havalanmış. Yükseklere çıkmış.

 

Bulutlara yaklaşırken de birden bire hapşırmış. İşte tam o sırada hortumundaki tıpa çıkmış. Karnına dolan hava yavaş yavaş boşalmaya başlamış. Fil de alçalmış ve sonunda yere inmiş.

Ormandaki hayvanlar olanları izliyormuş. Fil yere inince hepsi birden demişler ki:

— İşte senin bize yaptığın şakalar, böyle canımızı yakıyordu. Umuyoruz ki bu sana ders olur. Bir daha bize şaka yapmazsın.

Fil çok korkmuş. Onlara yaptıklarını hatırlamış. Meğer kendisi gülerken, arkadaşları ne kadar üzülüyormuş. Bunu anladıktan sonra hepsinden özür dilemiş. O günden sonra fil de, ormandaki diğer hayvanlar da mutlu ve neşeli bir hayat sürmüşler.

Sesli Kitap Arşivi – Çocuklar İçin Masallar

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Footer

Sliding Sidebar

Kategoriler

Hakkımızda

Hakkımızda

Sesli Kitap Arşivi Görme engellilerin aydınlanabilmesi için binlerce sesli kitap, radyo tiyatrosu ve sesli betimleme filmlerini bulabilirsiniz. Eserlerin daha erişilebilir hale gelebilmesi için lütfen paylaşın. Ayrıca, kitap seslendirmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız