SEYİD ALİ KÜÇÜKÖDÜK – NAMAZ OKUMALARI
FİL SURESİ (BİRİNCİ BÖLÜM)

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap Arşivi olarak keyifli dinlemeler dileriz. Sana vahyedilen Kitabı oku ve namazı kıl. Muhakkak ki namaz hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allah’ı anmak elbette en büyük ibadettir. Allah yaptıklarınızı bilir.” (Ankebut 45) Allah Teâlâ’dan gelen vahyin içeriğini bilmeden, bir kayadan geri dönen yankılanma hâli ile ezbersel tekrarlarla okuyor olmamız bizi gerçek bir okuyucu yapmaya yetecek midir?

Namazlarımızda hangi metini okuduğumuzda hangi biatımızı tazelediğimizi, hangi eylemde nasıl bir ahde imza attığımızı bilmeden bizi kötülükten ve hayâsızlıktan alıkoyabilecek güçlü, otoriter bir namazı ikame edebilmemiz mümkün müdür?

Allah Teâlâ’yı ve Tevhid’i tesbihat ile ruh dünyamızın gündemine tebliğ ile sosyal hayatın gündemine taşımadan en büyük ibadet olan Zikrullah’ı eda edebilir miyiz? Elinizdeki “Namaz Okumaları” kitabı, bilgi, bilinç, ihlâs yolculuğunda mü’min, namaz, Kur’an denklemini Tevhid şuuru içerisinde oluşturma gayretine katkı sağlamak maksadı ile kaleme alındı. Fil Sûresi’nden Nâs Sûresi’ne ve Fatiha Sûresi’nden İstiftah Duâ’sına kadar okuyucuyu alışılmışlığın dışında farklı bir yolculuğa çıkartacaktır.

Yazar Açıklaması

Seyid Ali Küçüködük, İslam, İslam Hukuku kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Koruyucu Hukuk İslam Hukuku kitabının yazarıdır. Seyid Ali Küçüködük kitapları; Nuhbe Yayınevi aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Seyid Ali Küçüködük tarafından yazılan son kitap “Koruyucu Hukuk İslam Hukuku”, Nuhbe Yayınevi tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Seslendiren: Acar Medya

Site Footer

Sliding Sidebar

Kategoriler

Hakkımızda

Hakkımızda

Sesli Kitap Arşivi Görme engellilerin aydınlanabilmesi için binlerce sesli kitap, radyo tiyatrosu ve sesli betimleme filmlerini bulabilirsiniz. Eserlerin daha erişilebilir hale gelebilmesi için lütfen paylaşın. Ayrıca, kitap seslendirmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız