SHERİDAN LE FANU
ŞEYTANLA PAZARLIK

Seslendiren: lovecraft gotiköyküler

Sesli Kitap Açıklaması

Gizemli kurmacaların ve korku edebiyatının prensleri, karanlıkta açan iki güçlü yaprak  Joseph Sheridan Le Fanu ve Arthur Conan Doyle. Sadece yaşadıkları döneme değil, günümüz gizem ve korku edebiyatının da mütevazı mimarlarıdır onlar. Dehalarını, o en karanlık sahneleri satırlar arasından çıkartıp gözlerinizin önüne sermek için kullanan iki centilmen de diyebiliriz onlara. Bu kitabı okurken hangi hikâyenin daha gerilimli, hangi hikayenin daha gerçekçi veya daha korkutucu olduğuna kolay kolay karar veremeyeceksiniz.

Sesli Kitap Arşivi olarak keyifli dinlemeler dileriz.

Yazar Açıklaması

Joseph Sheridan Le Fanu, 28 Ağustos 1814 yılında Dublin, İrlanda’da dünyaya gelmiştir. İrlandalı Gotik hikayeler ve gizemli romanlar yazarıydı. 19. yüzyılın önde gelen hayalet yazarı olmasının yanı sıra Viktorya döneminde türün gelişiminde katkı sağlamıştır. Joseph Sheridan Le Fanu’nun en iyi bilinen üç eseri ise “Uncle Silas, Carmilla ve The House By The Churchyard” olmuştur.

 

Site Footer

Sliding Sidebar

Kategoriler

Hakkımızda

Hakkımızda

Sesli Kitap Arşivi Görme engellilerin aydınlanabilmesi için binlerce sesli kitap, radyo tiyatrosu ve sesli betimleme filmlerini bulabilirsiniz. Eserlerin daha erişilebilir hale gelebilmesi için lütfen paylaşın. Ayrıca, kitap seslendirmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız