STEFAN ZWEİG – KORKU (SESLİ KİTAP TEK PARÇA)

Sesli Kitap Açıklaması

Rahat ve korunaklı bir yaşam süren saygın bir kadın, sekiz yıllık evliliğinden sıkılmış, burjuva dünyasının kozasından çıkarak kendini genç bir piyanistin kollarına atmıştır. Ancak bu gizli ilişkiden haberdar olan bir şantajcının ansızın zuhur etmesiyle, hayatında yeni farkına vardığı bütün güzellikleri yitirme tehlikesiyle karşı karşıya kalır ve kahredici bir korkunun pençesine düşer. Korku insanı bilinç dışına itilmiş utanç verici deneyimlerden, bastırılmış pişmanlıklardan özgürleştirebilecek güçte bir yapıt.

Yazar Açıklaması

Stefan Zweig 1881 yılında İtalya Viyana’da dünyaya geldi. Babası varlıklı bir iş adamıydı. İtalya Viyana ve Almanya Berlin’de eğitim gördü. Birçok ülkeyi gezdikten sonra 1 Dünya Savaşı esnasında, Zürih’e geldi. Savaş karşıtı kişiliğiyle tanındı. 1919-1934 yılları arasında Salzburg’da yaşamını sürdürdükten sonra, 1938 yılında İngiltere’ye, 1939 yılında da ABD New York’a gittikten birkaç ay sonra da Brezilya’ya yerleşti. Avrupa’nın içine bulunduğu kötü duruma dayanamayarak 1942 yılında karısı ile birlikte intihar etti. Çok sayıda denemesi, öyküsü, uzun öyküsü ve romanı yanında, büyük bir ustalıkla kaleme aldığı yaşam öyküleriyle de ünlüdür.

Seslendiren: Selin Karaduman

Site Footer

Sliding Sidebar

Kategoriler

Hakkımızda

Hakkımızda

Sesli Kitap Arşivi Görme engellilerin aydınlanabilmesi için binlerce sesli kitap, radyo tiyatrosu ve sesli betimleme filmlerini bulabilirsiniz. Eserlerin daha erişilebilir hale gelebilmesi için lütfen paylaşın. Ayrıca, kitap seslendirmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız