WILHELM REICH – DİNLE KÜÇÜK ADAM

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap, Wilhelm Reich’ın, deyimleşmiş “küçük adam”a seslenişi, bilimsel değil, insanca bir belgedir. 1946 yazında, yayımlanma amacı olmadan, Orgon Enstitüsü’nün arşivi için yazılmıştır. Uzun yaşam ve acı deneyimlerinden damıtılan, kendi gerçek gereksinimlerinden bilincine varmaları ve artık zalimce kendi kendilerini mahvetmekten vazgeçmeleri için, insanlara yöneltilmiş sarsıcı bir çağrıdır.

(Tanıtım Bülteninden)

Yazar Açıklaması

Wilhelm Reich, 24 Mart 1897’da Avusturya’da dünyaya geldi. Reich Sigmund Freud ile birlikte çalışmalar yapmıştır. Marksizm ve psikanalizi bağdaştırmaya çalışmıştır. Hastalıkları tedavi ederken cinselliği tedavi metodu olarak kullanmıştır. Yağmış olduğu bu çalışmalar birçok entelektüeli etkilemişti. Reich çevresinde hem çok eleştirilen hem de hayranlık duyulan biri olmuştur. Terapi seanslarında hastaya dokunarak onların içindeki orgazm potansiyelini geliştirmek için çalıştı. Hapisteki bir yıl sonunda kefaretle serbest kalmayı istedi fakat kalp yetmezliği nedeni ile 3 Kasım 1957 de hayatını kaybetti.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.