ALGERNON BLACKWOOD – YEM

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap Arşivi olarak keyifli dinlemeler dileriz. Üzerine çirkin bir hurafenin yapışmış olduğu evlerdendi ve bunun nedenlerinden biri, belki de, yardım almadan dikkati kendisine çekmedeki yeteneksizliğiydi. Bırakın bir etki yaratmayı, özellik sahibi olamayacak kadar sıradandı. Katı ve biçimsizdi, iri cüssesi park ağaçlarını cüceleştiriyordu, dikkat çekecek en büyük iddiası ise eksi yöndeydi. Gösterişsizdi. İfadesiz pencereleri küçük tepeden Kentish Ormanının arkasına bakıyordu,- bu pencereler havayı umursamazlardı, kışın kasvetli, baharda sıkıcı, yazın şanssızdılar.

Ruhu kaçtı, diyordu kimileri,- intihar etti, diye düşünüyordu başkaları ve bu sonuncuyu görünüşe göre ailedeki kalıtsal bir kusura boyun eğerek kendini kütüphanede öldürmeden önce bir mirasçı düşünmüştü. Çünkü diğer iki mirasçı da, yirmi yıllık bir arayla ilk örneği izlemişlerdi ve bu üç felaketi açıklayabileyecek belirgin bir neden yoktu. Aslında sadece birinci mal sahibi sürekli olarak evde oturmuştu, diğerleri onu yaz aylarında kullanıyor ve sonra içleri rahatlayarak terk ediyorlardı. Bu yüzden, şimdiki mirasçı John Burley mülke sahip çıkınca, üzerine, ne olursa olsun, bir dizi inkâr edilemez çirkin gerçeğe dayanan çirkin bir hurafenin yapışmış olduğu bir eve girdi.

Yazar Açıklaması

Algernon Henry Blackwood, (14 Mart 1869 – 10 Aralık 1951) İngiliz bir anlatıcı, gazeteci, romancı ve kısa öykü yazarıdır. Edebiyatı kategorilerinde eserler yazmıştır. Türün tarihinin en üretken Hayalet Öyküleri yazarları arasındaydı. Edebiyat eleştirmeni ST Joshi, “Çalışmaları, Dunsany’nin dışında herhangi bir tuhaf yazarınkinden daha tutarlı bir şekilde değerlidir ve kısa öykü koleksiyonu Incredible Adventures” bu veya başka herhangi bir yüzyılın en tuhaf koleksiyonu olabilir.

Seslendiren: Rubicon Yapım

Site Footer

Sliding Sidebar

Kategoriler

Hakkımızda

Hakkımızda

Sesli Kitap Arşivi Görme engellilerin aydınlanabilmesi için binlerce sesli kitap, radyo tiyatrosu ve sesli betimleme filmlerini bulabilirsiniz. Eserlerin daha erişilebilir hale gelebilmesi için lütfen paylaşın. Ayrıca, kitap seslendirmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız