AZİZ NESİN – BİR KOLTUK NASIL DEVRİLİR

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap, “Bir Koltuk Nasıl Devrilir” Kafakan Beyin ve arkadaşlarının hırsız olduklarını gazeteler de yazdılar. Buna kimse aldırış etmedi. Halk,– Hiçbir işe yaramayan bir adam hırsız değil diye başbakan olacağına, iş yapsın da varsın hırsız olsun… diyordu.Haklıydılar, çünkü Yaşasın Memleket Partisi de iktidardayken az hırsızlık yapmamıştı.

Yazan: Aziz Nesin
Seslendiren: Beyti Engin

Yazar Açıklaması

Aziz Nesin, 1915 yılında İstanbul’da doğdu. 1937 yılında Ankara Harp Okulu’ndan mezun oldu. 1944 yılında subaylık yapmayı bırakarak gazete yazarı oldu. Aziz Nesin, yazarlık kariyerine 1944 yılında Millet Dergisinde başladı. Sabahattin Ali ile birlikte Marko Paşa, Malum Paşa, Merhum Paşa, Alibaba adlı dergileri çıkardı. Kısa sürede içerisinde dünya çapında tanınan bir mizah yazarı oldu. Bunun yanında kendi başına yayınladığı Zübük isimli bir dergisi bulunmaktadır. 1956 yılında “Bir Ara Düşün” Yayınevi’ni durdu. 1973 yılında Türk Mizahı isminde bir de antoloji düzenlemiştir. 1972 yılında Nesin Vakfı’nı kurdu. Bu kurumda her sene 4 kimsesiz çocuğu okutarak, meslek sahibi yapılmıştır. Hayatını bağımsız bir yazar olarak devam ettirdi. Aziz Nesin, 6 Temmuz 1995’de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.