BENJAMIN GRAHAM – AKILLI YATIRIMCI

Sesli Kitap Açıklaması

Benjamin Graham
Akıllı Yatırımcı
Sesli Kitap!

Yazar: Benjamin Graham
Çevirmen: Güneş Yıldız
Yayınevi: Epsilon Yayınevi

Sesli Kitap, Tahmin edileceği gibi bu kitap kısa vadede zengin olma hayali kuranlara ve spekülatörlere göre değil. Ancak ister birikimlerini koruma ve makul risklerle akılcı getiriler sağlama peşindeki bir pasif yatırımcı olun, ister piyasalara gereken emek ve zamanı harcayarak daha yüksek getiriler elde etme hedefi olan bir aktif yatırımcı, bu kitaptaki ilkeleri özümseyip yatırımlarınıza yansıtırsanız, olağanüstü sonuçlar elde ettiğinizi göreceksiniz.
 
Yatırım gibi zor ve rekabetçi bir alanda 45 yıl önce yazılmış bir kitabın bugün hâlâ çok satanlar listelerinin üst sıralarında yer alması sıra dışı bir durum, ancak Benjamin Graham de sıra dışı bir yazar.

Warren Buffett, David Abrams, Walter Schloss gibi uzun vadede dahi ortalamaların çok üzerinde getiriler sağlamış ünlü yatırımcıların akıl hocası ve “değer yatırımcılığı” ekolünün yaratıcısı Graham, aynı zamanda fikirlerini açık ve duru şekilde ifade edebilen iyi bir yazar ve ilkelerini kendi parasıyla uygulayarak ortalama üstü getiriler elde eden iyi bir yatırımcıydı.

Bu kitapta başarılı yatırımcılara yön veren ilkelerin, ustalarının ağzından en nitelikli ve anlaşılır anlatımını bulacaksınız.
 
Wall Street Journal, Money, Time, Forbes gibi saygın yayınlarda yazmış ünlü finans gazetecisi Jason Zweig’ın bu kitaptaki fikirleri 21. yüzyıl koşullarına uyarlayarak ve kitabın yazımından 30 yıl sonra gerçekleşmiş “dot.com balonu” gibi olayları inceleyerek eklediği “yorum” kısımlarını okuduğunuzda, Graham’in öğretilerinin çok az öğretinin geçebildiği bir testi geçerek hem günümüze, hem geleceğe ışık tutmaya devam ettiğini net bir şekilde göreceksiniz.

(Tanıtım Bülteninden)

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Benjamin Graham, 9 Mayıs 1894 yılında Londra’da dünyaya gelmiştir. Amerikalı bir yatırımcı, ekonomist ve profesör olan yazar değer yatırımının babası olarak bilinmektedir. Columbia Üniversitesinden 20 yaşında mezun olduktan sonra kariyerine Wall Street’le başlayıp Graham-Newman Ortaklığı’nı kurmuştur.

Benjamin Graham, yönetsel ekonomi ve yatırım konusundaki çalışmaları, yatırım fonları, hedge fonları, çeşitlendirilmiş holding şirketleri ve diğer yatırım araçlarına yatırım yapan modern bir değer dalgasına yol açmıştır. Kariyeri boyunca, yatırım dünyasında önemli bir başarı elde etmeye devam eden ve onu kendi babasından sonra hayatında en etkili ikinci kişi olarak tanımlayan Buffett’in de dahil olduğu çok sayıda saygın öğrencisi bulunmaktadır.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Seslendiren: AHMET TEMİZER

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Footer