ADNAN BOSTANCIOĞLU
KÖŞEDEKI KITAPÇI’DA BUGÜN – 22 ŞUBAT 2021

Adnan Bostancıoğlu
“Köşedeki Kitapçı’da Bugün”
Sesli Kitap Dinle!

Köşedeki Kitapçı‘da bugün Mehmet Eroğlu – Meraklı Adamın Son Günü, Lütfiye Pekcan – İmtihan 2020, Ethem Alpaydın – Yapay Öğrenme: Yeni Yapay Zeka adlı romanlarını Adnan Bostancıoğlu sesinden ve anlatımından dinleyeceğiz.

NTVRadyo‘da Adnan Bostancıoğlu‘nun hazırlayıp ve sunduğu program olan Köşedeki Kitapçı günlük hayatımızın karmaşasından bizi uzaklaştırıp, kitapların içerisine davet ediyor. Burada birçok kitabın konusunu, kitapla ilgili yorumları, unuttuğumuz ve unutmak istemeyeceğimiz birçok kitap ile birlikte yeni çıkan kitaplarıda bizlerle buluşturuyor. Kitap almadan önce Köşedeki Kitapçıya uğramanızı tavsiye eder, Sesli Kitap Arşivi olarak keyifli dinlemeler dileriz.

Sesli Kitap Dinle!

Sesli Kitap Açıklamaları

Mehmet Eroğlu – Meraklı Adamın Son Günü

Sesli Kitap, Korona günlerinde, maske karaborsaya düşmüş ve halk korkuyla eve kapanmışken, Yansın Bu Dünya mahlaslı TikTok fenomeni genç bir kadın gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Bu kayboluşla birlikte sosyal medyanın sanal âlemi ile gerçek hayatın acımasız yüzü arasındaki esrar perdesi aralanmaya başlar.

Mehmet Eroğlu, İyi Adamın On Günü ve Kötü Adamın On Günü ile başlattığı polisiye kurgunun nevi şahsına münhasır kahramanlarını, nefes kesen yeni bir serüven için buluşturuyor.

Meraklı Adamın On Günü, eski avukat Sadık Demir’in, biraz edebi iştigal ama en çok merak sonucu çıktığı yolda üç muammayı çözmek için geçirdiği on günün hikâyesi. Sadık, bu sefer vigilante’liğe soyunuyor ve kurguda mükemmeliyeti yakalamaya çalışıyor.
“Ben değişiyorum. Farkındayım. İki ay öncesine kadar göz alıcı, beni diğer homo sapienslerden farklılaştıran önemli bir özelliğe sahiptim: ‘İnsanlardan nefret etme yeteneği…’ Şimdi, en az ikisinin çatlak olduğunu bildiğim, beş kişiyle köfte yiyip, bir an önce uyumayı düşlüyorum. Kurguda karakterin yazgısı: Değişmek.”

(Tanıtım Bülteninden)

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Lütfiye Pekcan – İmtihan 2020

Sesli Kitap, Salgın milyonlarca can alarak bizi sarsmıştı ama sarsarak hatırlattıkları öyle çoktu ki… Bize yaşadığımız hayatın, sağlığın ve özgürlüğün ne kadar değerli olduğunu, Aşk’ın, sevginin gücünü, Aslında mutluluğun ne kadar basit olduğunu, Problem sandığımız şeylerin ne kadar anlamsız olduğunu gözler önüne serdi. Meşguliyet içinde nasıl kaybolduğumuzu, sevdiklerimizle yeterince vakit geçiremediğimizi gösterdi. Sanki sahip olduklarımız hiç gitmeyecek sanmanın yanılgısını öğretti. Bu bir “İMTİHAN” mıydı? 2020 herkesin hakikat aynasında kendisi ile yüzleşip, hayatının altüst olduğu bir yıl olacaktı. Tıpkı Gölcük’teki depremin yıkıntıları arasından çıkıp İstanbul’da zengin bir hayat süren Meral, Fikret, Can ve Sıla’nın hayatlarının altüst olması gibi. Yirmi yıl birbirini görmeyen dört lise arkadaşı, eşleri ile birlikte aynı yalıda karantina altında kalınca Pandora’nın kutusu açılacak; eski aşklar, kıskançlıklar, ihanetler, intikamlar, pişmanlıklar ve çocukluk travmaları tek tek ortaya saçılacaktı.

(Tanıtım Bülteninden)

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Ethem Alpaydın – Yapay Öğrenme: Yeni Yapay Zeka

Sesli Kitap, Ethem Alpaydın, Yapay Öğrenme adlı kitabında günümüzün en heyecan verici alanlarından biri olan yapay öğrenmenin temellerini, veriden öğrenen sistemlerin gelişen teknolojilerle birlikte, yüz tanımadan şoförsüz arabalara, konuşma tanımadan otomatik çeviriye dek yaşamlarımızın her alanına nasıl girdiğini tartışıyor. Bilgisayar biliminin evriminden derin sinir ağlarına, yapay zekâdan veri mahremiyeti ve güvenliğinin etik boyutlarına uzanan geniş çerçevede yapay öğrenmenin sınırlarına ve kullanımlarına ilişkin çok boyutlu ve kapsamlı bir araştırma sunuyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Footer

Sliding Sidebar

Kategoriler

Hakkımızda

Hakkımızda

Sesli Kitap Arşivi Görme engellilerin aydınlanabilmesi için binlerce sesli kitap, radyo tiyatrosu ve sesli betimleme filmlerini bulabilirsiniz. Eserlerin daha erişilebilir hale gelebilmesi için lütfen paylaşın. Ayrıca, kitap seslendirmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız