BOĞULMUŞLAR HANI
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, Boğulmuşlar Hanı Komiser Megre, önemsiz bir soruşturma için küçük bir kasabaya gider. Kasabadaki ilk gecesinde bir trafik kazası yaşanır. Bir araba virajı alamayarak kanala uçmuştur. Komiser Megre de polisler ile beraber kaza mahalline gider. Arabayı kanaldan çıkartan polisler, arabanın bagajında öldürülmüş birini bulurlar.

Yapım: TRT
Tür: Polisiye
Menşei: Yabancı
Yazan: Georges Simenon
Çeviren & Radyoya Uygulayan: Yaprak Erdem
Yönetmen: Engin Uludağ
Efektör: Erhan Mesutoğlu

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Seslendirme
Yüzbaşı: Ahmet Uz
Komiser Megre: Sadrettin Kılıç
Hancı: Orhan Erçin
Teğmen: Bora Seçkin
Kamyon Şöförü: Kemal Kocatürk
Kaptan: Saltuk Kaplangı
Baba: Haldun Ergüvenç
Vivian: Tijen Par
Gazeteci: Ziya Kürküt
Santral Memuresi: Nurhan Paro
Katrine Ana: Tanju Tuncel
Benua: Selçuk Soğukçay
Madam Benua: Selma Kutlu
Verbua: Yılmaz Meydaneri
Meyhaneci: Metin Çoban

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Georges Simenon, 13 Şubat 1903 yılında Belçika’da dünyaya gelmiştir. 15 yaşlarında gazeteciliğe başlamış, 18 yaşında Orges Sim takma adı ile ilk romanını yayımlatmıştır. Yaşamı boyunca çeşitli takma adlar da kullanmıştır. Georges Simenon, genellikle psikolojik olayları içeren, izlenmesi hem kolay, hem meraklı, sürükleyici, halk için olmakla beraber bayalığa düşmeyen pek çok eser vermiştir. Ayrıca yazarın sayısız ürünü sinemaya senaryo olduğu için ayrı bir kanaldan ona kazanç getirmiş oldu.

Dünyanın her yerinde aranan ve okunan biri olan Georges Simenon, 4 Eylül 1989 yılında İsviçre’de hayatını kaybetmiştir.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi, olarak amacımız; Radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.