CAM KIRIKLARI
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo TiyatrosuCam Kırıkları Amanda kocası evi terk edip kaçtıktan sonra kendisini çocuklarına adamıştır. Hayatındaki tek amacı çocuklarının mutlu bir hayat kurduklarını görmektir. Kızının evlilik çağını geçmiş olması Amanda’yı üzmekte, kızının yalnız yaşamak zorunda kalma ihtimaline karşı kızını daktilo kursuna göndererek bir iş bulup kendi ayakları üstünde durmasını istemektedir. Buna karşın kızı daktilo kursuna gitmeyerek vaktini boşa harcamaktadır. Oğlu ise tam anlamıyla kendi havasındadır.

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Yapım: TRT
Tür: Dram
Yazan: Tennessee Williams (Asıl Adı: Thomas Lanier Williams)
Çeviren: Ayhan Uytun
Mikrofona Koyan: Kâmran Yüce
Teknik Prodüksiyon: Arif Temizel
Seslendirenler
Amanda: Yıldız Kenter
Tom: Müşfik Kenter
Lora: Çiğdem Selışık
Jim: Tuncel Kurtiz

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Tennessee Williams, Diğer Kategoriler, Edebiyat, Fotoğraf, Sinema, Tiyatro kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır.

Başlıca kitapları alfabetik sırayla; A Streetcar Named Desire, Arzu Tramvayı, Mrs. Stone’un Roma Baharı, Mrs. Stone’un Roma Baharı, Sırça Hayvan Koleksiyonu & The Glass Menagerie, The Glass Menagerie olarak sayılabilir. Tennessee Williams kitapları; Helikopter Yayınları, İletişim Yayınevi, İmge Kitabevi Yayınları, Mitos Boyut Yayınları, Pearson Hikaye Kitapları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.
Tennessee Williams tarafından yazılan son kitap “Mrs. Stone’un Roma Baharı”, İletişim Yayınevi tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi, olarak amacımız; Radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.