ÇÖLDE BİR PORTAKAL
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, Çölde Bir Portakal Felix, reklamcılık sektöründe çalışmaktadır; ancak bir süredir eskisi gibi iş bulamayan Felix, maddi sıkıntılar yaşamaya başlar. Felix ile karısı Karine, yaşadıkları mali sıkıntıdan kurtulma yolları arar.

Yapım: TRT
Tür: Sohbet, Dram
Yazan: Herbert Eisenreich
Çeviren: Kamuran Şipal
Mikrofona Koyan: Nüvit Özdoğru
Seslendirme
Felix: Genco Erkal
Karine: Elif Türkan Çölok

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Avusturyalı yazar Herbert Eisenreich (Linz 1925) Şiir, deneme ve radyo oyunlarında, çöküntüye uğrayan insanlığın günümüzdeki parçalanmışlığının yarattığı sorunları derin bir ruhbilimsel incelemeden geçirmeye çalıştı. Başlıca yapıtları: Böse schöne Welt (1957); bir yaşamın en önemli anlarını saptayan ve birçok anlatım tekniğini iç içe kullanıldığı on bir “enstantanelik” karmaşık yapılı bir roman olan, Sozusagen Liebesgeschichter (1965). Çölde Bir Portakal – Herbert Eisenreich (Radyo Tiyatrosu)

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi, olarak amacımız; Radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.