CONAN – BUZ DEVİNİN KIZI

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap, Conan’ın etkileyici dönüşü 2004’te, çizgi roman endüstrisinin en önemli olaylarından biri oldu. Marvels ve Astro City ile süper kahraman anlayışına yeni bir bakış açısı kazandıran yazar Kurt Busiek, yetenkli çizer Cary Nord ile birlikte kısa sürede çok satanlar listesini alt üst eden, okurların büyük beğenisini kazanan bir diziye imza attılar.

Conan’ın bu yeni uyarlaması, yaratıcısı Robert E. Howard’ın hikâyelrinden bire bir çizildi ve karakterin köklerine dönmesini sağladı. Howard, Conan ile fantezi türünün sınırlarını zorlarken aylık seri adeta görsel bir şölenle yazarın tarzını çizgi romana taşıdı. Bu dizide yer alan Conan maceraları fantezinin tüm gücünü taşırken derin ve sağlam senaryolarıyla modern okurların beklentisini karşılamayı hedefledi.

Howard’ın klasikleşen hikâyesi “Buz Devinin Kızı”nın uyarlamasını da içeren bu cilt Conan’ın anavatanının dışındaki ilk maceralarını, soğuk, insanlıkdışı kuzeye, tanrılarla canavarların dehşet verici anıtlar diktikleri savaş ve kanla yoğrulan diyarlara yolculuklarını kapsıyor…

“Yazar Kurt Busiek fantezi edebiyatın en önemli figürlerinden biri olan Conan’a hakkettiği saygıyı gösteriyor. Yer altından çıkardığı antik, kanlı ve parlak renkli bir halıya büyük hayranlık ve saygı duyan bir arkeolog gibi… Bir kez daha, gün artık macera ve heyecan günüdür.”
– Entertainment Weekly

“Dizinin, Kimmeryalı’nın kendisi kadar klasik olmasının sebebi, yazar Kurt Busiek’in şiirsel anlatımının zarif dansına çizer Cary Nord’un nefes kesici ve kanlı sanatının da eşlik etmesi. Bravo.”
– Wizard Magazine

Seslendiren: Yalçın ALTIN

Fantastik Sesli Kitap

Sesli Kitap Arşivi, fantastik kategorisi gerçek dünyadan kaçmak için sığınılacak iyi bir limandır. Edebiyatta size nefes aldırır. Sesli kitaplarıyla dinleyicisine geniş bir havuz oluşturur. Sert, kuralcı yapıdan kaçarak fantastik bir yaşama kucak açabilirsiniz. Yüzlerce yerli ve yabancı sesli kitap sizi yolculuğa çıkaracaktır. Bu nedenledir ki farklı bir dünya içine girersiniz. Çünkü farklılığı, sıradanlığın dışında bir yerdir fantastik kategorisi. Bilinenin, olması düşünülenin ötesine çıkmak için bu kategori tam sizin içindir. Hayal gücünüzü geliştirecek sesli kitaplar serisi her gün www.seslikitaparsivi.com adresinde yenilenmektedir. Gerçek dünyanızdan uzaklaşmak, düşüncelerin farklılığını hissetmek için Sesli Kitap Arşivi’ni istediğiniz yerden dinleyebilirsiniz. Bunun dışında bu türde roman okumak, olasılığını düşünmediğiniz bir dizileme götürecektir sizi. Gerçeklik algınızı değiştirecek ve farklı canlı türlerini düşleme imkânına sahip olabileceksiniz.

Fantastik sesli kitap kategorisinde ağaçların canlandığına ya da hayvanların konuştuklarına şahit olacaksınız. Bu kategori kitapsevere farklı bir deneyim kazanmaktadır. Bu nedenle olumlu yönden yapılan bu etki belki de fizik kuralları dışındaki bir dünyadan gelecektir. Eserlerde bazen vampir bazense zombilerin yer aldığı bir evren karşınıza çıkar. Bazı yazarlar kitabı kurgularken tamamen gerçekdışı bir zaman yaratırlar. Dünyadan farklı bir yaşam formundaki sesli kitaplar dakikalarda sizi adeta oraya hapseder. Çünkü değişik bir ütopya vardır. En önemlisi dinlerken / okurken mükemmelliğe bakış açınız değişecektir.

Geleceği merak ettiren bu kategoride bazen tarih için fikirler verir. Serüvenden serüvene giderken fantastik bir platformda yaşamı sorgularsınız. Ve bu zamana kadar en çok satan kitaplar listesinde bu kategori hep en önde olmuştur. Belki de bunun nedeni merak ve farklı dünya arayışımızdır. Sesli Kitap Arşivi fantastik kategorisinde en iyi sesli kitap listesini bulabilirsiniz. Sürükleyici eserler içinde yeni bir dünya keşfedebilirsiniz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.