ÇÖP
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, Bir zamanlar çok ünlü bir tiyatro oyuncusu olan Adviye için şatafatlı yıllar artık çok gerilerde kalmıştır. Her şeyini kaybetmesi ile beraber hiçbir dostu da kalmayan Adviye’nin hayatında sadece yardımcısı ve tek destekçisi olan Edvin vardır. Tekrar televizyona çıkarak ünlü ve zengin olmak isteyen Adviye, bunu televizyon yarışmasına katılarak başarabileceğine inanır. Bu yarışmayı takıntı haline getiren Adviye, çöplerdeki ambalajların etiketlerini toplayıp okuyarak yarışmayı kazanabileceğine inanır.

Çöp oyunu, Türkiye’de radyo yayıncılığının 80. yıl dönümü nedeniyle TRT tarafından yapılan radyo oyunları yarışmasında, radyo tiyatrosu dalında 2. olmuştur.

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Yapım: TRT (Ankara Radyosu
Tür: Dram
Menşei: Yerli
Yazan: Ümit Köreken, Nesrin Çetin Köreken
Dramaturg: Selma Fındıklı
Yöneten: Erdal Küçükkömürcü
Yapımcı: Ersan Edinç Efektör: Ömer Atilla Ulaş
Seslendirme
Adviye: Tomris Çetinel
Adviye’nin Gençliği ve Çocukluğu: Funda Mete
Edvard: Haydar Gültepe
Marketteki Adam: Fikret Ergin
Fırat: Sinan Pekinton
Sunucu: Cahit Çağıran
Haber Spikeri ve Menejer: Buğra Koçtepe
Market Görevlisi ve Yarışmacı: Neriman Aslan
Baba ve Polis: Ötüken Hürmüzlü
Otel Görevlisi: İclal Karaduman
Midyeci Çocuk: Hakan Coşar

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Ümit Köreken, Çocuk & Gençlik, Çocuk Öykü & Roman kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.

Büyük Yarışma – Küçük Müfettişler kitabının yazarıdır. Ümit Köreken kitapları; Mitos Boyut Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.
Ümit Köreken tarafından yazılan son kitap “Büyük Yarışma – Küçük Müfettişler”, Mitos Boyut Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi, olarak amacımız; Radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.