EMIL MICHEL CIORAN – ÇÜRÜMENİN KİTABI

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap, “Çürümenin Kitabı” Nerede tükettin ömrünü? Bir hareketin hatırası, bir tutkunun işareti, bir maceranın parıltısı, güzel ve firari bir cinnet-geçmişinde bunların hiçbiri yok; hiçbir sayıklama senin ismini taşımıyor, seni hiçbir zaaf onurlandırmıyor. İz bırakmadan kayıp gittin; senin rüyan neydi peki?Kökeninde aldatıcı ve yıkıma mahkum olmayan hiçbir “yeni” hayat görmedim şimdiye kadar. Her insanın zaman içinde ilerleyip bunaltılı bir geviş getirmeyle kendini tecrit ettiğini, yenilenme niyetine de ümitlerinin beklenmedik yüz buruşturmasıyla karşılaşıp kendi içine düştüğünü gördüm…

(Tanıtım Bülteninden)

Seslendiren: Ussal Düşünce Sesli Kitap

Yazar Açıklaması

Emil Michel Cioran, 8 Nisan 1911 yılında Raşinari, Romanya’da dünyaya gelmiştir. Sibiu şehrinde Colegiul National Gheorghe Lazar lisesinde okumuş ve on yedi yaşından itibaren Bükreş’te felsefe ve estetik öğrenimi görmüştür.

1932 yılınan itibaren bazı dergilerde düzenli olarak dergilerde yazmaya başlamıştır. II. Dünya Savaşının başlangıcına kadar Eiserne Garde’nin sempatizanı, Hitler’in ve antisemitizmin takipçisiydi. 1933 yılında Hitler hakkında yazdıkları oldukça çarpıcıdır.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.