FRANZ KAFKA – MİLENA’YA MEKTUPLAR
FULL SESLİ KİTAP

sesli kitap, sesli kitaplar, sesli kitap dinle, sesli kitap oku, sesli kitaplar dinle, sesli kitap sitesi, kitap sesli, sesli kitab, sesli kitaplar, türkçe sesli kitap, masal dinle, sesli kitap masal, sesli masallar, sesli hikayeler, Franz Kafka,Milena’ya Mektuplar, Kafka Milena, Franz Kafka – Milena’ya Mektuplar kapak fotoğrafı, Kafka Milena
Franz Kafka – Milena’ya Mektuplar Sesli Kitap Arşivi | Dinle | Ücretsiz | Full | Sesli Kitap
Franz Kafka – Milena’ya Mektuplar 1- BÖLÜM – Sesli Kitap Arşivi | Dinle | Ücretsiz | Sesli Kitap
Franz Kafka – Milena’ya Mektuplar 2- BÖLÜM – Sesli Kitap Arşivi | Dinle | Ücretsiz | Sesli Kitap

Sesli Kitap Açıklaması

Prag’da 1919 yılında bir kafede tanıştıklarında Franz Kafka 36, Milena Jesenská 23 yaşındaydı. Milena yaşadığı Viyana’ya döndükten sonra Kafka’ya bir mektup yazarak eserlerini çevirmek istediğini söyler. Kafka buna olumlu yanıt verir. Hastalığı nedeniyle kaldığı Meran’dan 1 yıl sonra Milena’ya ikinci mektubunu yazan Kafka, 2 yıl yoğun bir şekilde sürecek ve tarihe geçecek mektup aşkının ilk adımını atmış olur.

Büyük aşka tanıklık ederken aynı zamanda mektuplaşmanın o dönem insanları için önemine, mektupların başka insanların eline geçmesini engellemek için üzerlerine takma isimler yazmak, postaneden teslim almak gibi yöntemleri kullanmalarına ve mektupların hızlı ve güvenli bir şekilde alıcısına ulaştırılması için geliştirilen posta hizmetinin kusursuzluğuna şahit olacaksınız. Sesli kitap içinde Kafka’nın ölümcül hastalığına bakış açısına, döneminin meşhur yazar hakkındaki düşüncelerine, kendine güvensizliğine, kıskançlıklarına, saflığına, alçak gönüllüğüne, korkularına kısacası tüm sırlarına vakıf olacaksınız. Sesli Kitap Arşivi ailesi olarak  Milena’ya Mektuplar eserini iyi dinlemeler diliyoruz.

Mektuplardan kısa kısa

– ”Mesela neden senin odanda duran, sen sandalyende ya da çalışma masanda otururken, uzanırken, ya da uyurken, seni bütünüyle gören mutlu bir dolap değilim? Neden değilim? ”
– ”Milena, sen başkaydın. Hasta bir adamı sevecek kadar hastaydın.”

– ”Milena yardım et bana! Söyleyebildiklerimden daha fazlasını anla.”

– ”Palto giymeye üşenirken bu koca dünyayı sırtımda nasıl taşırım ben? İçinde bulunduğum durumu kimseye anlatamam. Sen de anlamazsın Ben bile anlamıyorum ki başkasına nasıl anlatırım? ”

Yazar Açıklaması (Kısa Biyografi)

Franz Kafka 3 Temmuz 1883 – 3 Haziran 1924 dünya edebiyatının en büyük özgün yazarlarından biridir. 1883’te Çekya Prag’da moda eşyalar satan bir dükkan işleten Hermann ve Julie Kafka’nın 6 çocuğundan biri olarak dünyaya gelmiştir. İki erkek kardeşi bebekken ölmüştür. Hukuk fakültesi okumuş, boş zamanlarında yazmaya başlamıştır. Yazıları, Betrachtung, 1912 yılından itibaren yayımlanmaya başlamıştır. Kafka’nın duygusal hayatı ve ailesiyle olan ilişkileri yazılarında ve eserlerinde özellikle mektuplarında ifade bulmuştur. Hayatta olduğu sürede 7 kitap yazmıştır, bunların yanı sıra 3 tamamlanmamış roman ve birçok mektup ve günlük bırakmıştır. Franz Kafka arkadaşı Max Brod’dan öldüğünde tüm bu eserlerini yakmasını istemiştir. Max Brod’un Kafka’nın bu isteğini yerine getirmemesi sayesinde bugün bu eserleri okuma şansına sahibiz. Kafka tüm eserlerini Almanca yazmıştır. Eserlerinde özgürlük, suç, yabancılaşma ve sorumluluk ayrıca otoriteye bireysel karşı koyma gibi konuları işlemiştir. Kafka’nın en tanınmış eserleri Dava, Şato ve Dönüşüm ‘dür. Franz Kafka 3 Haziran 1924’te verem yüzünden ölmüştür.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.