GARİP CİNAYETLER
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, Kalabalık bir restoranda herkesin gözü önünde yaşlı bir kadın, bir genci öldürür. İşlediği cinayet sonrasında etrafındakilerden polisi çağırmalarını isteyen kadın kaçmayıp polisi bekler. Katil kadın olay yerine gelen polis tarafından tutuklanır. Olayın duyulmasının ardından olay yerine gelenlerden biri de bir gazetenin sosyete bölümü için muhabirlik yapan Mübeccel Hanımdır. Mübeccel Hanım, Komiser Osman’a katili tanıdığını ve katilin yüksek sosyeteden fabrika sahibi Belkıs Hanım olduğunu söyler. Komiser Osman cinayeti soruştururken bazı şeylerin yerine oturmadığını ve cinayette bir gariplik olduğunu fark eder. Bu esnada çalan telefon ile bir cinayet ihbarı daha yapılır. Zengin, yaşlı, dul bir kadın Nişantaşı’nda bir kafeteryada herkesin gözleri önünde bir adamı öldürüp polisin gelmesini beklemiştir.

Yapımcı: TGRT
Tür: Polisiye
Yapım: Mehmet Köseoğlu
Yazan: Tayfun Türkili
Seslendirme Yönetmeni: İskender Bağcılar
Ses Kayıt: Ahmet Atalay
Kurgu: Hasan Dinç
Program Yönetmeni: Erol Güldiken

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Tayfun Türkili, Oyun ve senaryo yazarı (D.1948, İstanbul – Ö. 17 Nisan 2006, İstanbul). İstanbul Şehir Tiyatroların 28 yıl idare amirliği, basın ve halkla ilişkiler bürosu şefliği ve oyun yazarlığı yaptı. TGRT için “Hey Gidi Günler” programını hazırladı, ilk oyunu “Şeytan Saklambaç Oynuyor” ile kendini tanıttı, Radyo oyunları, tiyatro piyesleri ve televizyon senaryoları yazdı. Magazin Gazetecileri Derneğinin üyesiydi. 17 Nisan 2006 günü İstanbul’da vefat etti. Kasımpaşa Büyük Camii’nde kılınan öğle namazından sonra Kulaksızlar Mezarlığında toprağa verilmiştir.

ESERLERİ: 
OYUN: Bir Pazar Sabahı, Dokuz Canlı, Naaş-ı Muhteremler.
SENARYO: Geçmiş Zaman Televizyonu, Püf Noktası, Üçüncü Kattaki At, Hayatın Pınarı, Küçük Şahitler.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi olarak amacımız; radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak.

Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.