GEÇ GELEN TANIK
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu,  Jacko Argyle, üvey annesi Rachel Argyle’in cinayetinden tutuklanır ve hapse atılır. Jacko devamlı olarak masum olduğunu, cinayetin işlendiği gece başka yerde olduğunu, otostop yaparak bir arabaya bindiğini, arabanın sahibi bulunursa masumiyetinin ispatlanacağını söyler ancak bahsettiği tanık bir türlü bulunamaz. Bir süre sonra da Jacko hapishane de hastalanarak ölür. İki yıl sonra Arthur Calgary aileyi ziyaret eder. Arthur bir tesadüf eseri cinayeti eski bir gazete parçasında görmüştür. Cinayet gecesi Jacko’yu arabasına aldığını sonra da bilimsel bir araştırma gezisi için yurt dışına çıktığı için cinayetten haberi olmadığını söyler. Arthur Rachel’i Jacko’nun öldürmüş olamayacağı konusunda ısrarcıdır. Ancak bu durum ailedeki herkesin tedirgin olmasına neden olur çünkü herkes katilin aile içinden biri olduğunda hem fikirdir.

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Yapım: TRT
Tür: Polisiye
Yazan: Agatha Christie
Eser: Ordeal by Innocence (Şahidin Gözleri)
Radyoya Uygulayan: Cemalettin Özelbiçer
Reji: Fuat İşhan
Efekt: Erhan Mesutoğlu
Seslendirme
Hester: Nevra Şirvan (Nevra Serezli)
Arthur: Metin Şerezli
Neo: Türker Tekin
Grenda: Alev Gürzap
Kursty: Saniye Ün
Avukat:  Zihni Küçümen
Moren: Bercis Fesçi
Tina: Dilek Üstün Türker
Mickey: Özdemir Han
Philip: Burçin Oraloğlu
Komiser: Bilge Zobu
Mary: Gül Gülgün
Donat: Metin Çoban

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Agatha Christie, İngiltere’de 1890 yılında doğan Agatha Christie, 66 polisiye romanı, 14 kısa öykü yazmış ve 1971 yılında, İngiltere’nin en yüksek onur unvanı olan Britanya İmparatorluğu Kadın Komutanı unvanını almış. Mary Westmacott takma adıyla aşk romanları da yazan Agatha Christie, 1926 yılı içinde 11 gün ortadan kaybolmuştur. Günler sonra arabası bir göl kenarında bulunan yazar, bu konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmamıştır. Kimileri bunun kaza süsü verilmiş bir senaryo olduğunu düşünürken kimileri de hafızasını kaybetmiş olabileceğini düşünmüş.

Biyografi yazarı Laura Thomson’a göre Agatha’nın merakından dolayı 6 yaşında okumayı yazmayı öğrendiğini belirtir. Guinness World Records, Christie’yi tüm zamanların en çok satan romancısı olarak listeler. Mülkü, eserlerinin, dünyanın en yaygın olarak yayınlanan kitaplarının sıralamasında, yalnızca Shakespeare’in eserlerinin ve İncil’in arkasında üçüncüdür. En az 103 dile çevrilmiş eserleri ile Agatha Christie’nin dünyada bugüne kadar 100 milyon satışla dünyanın en çok satan yazarlarından birisidir. Tam adı, Agatha Mary Clarissa Miller Christie Mallowan olan yazar, 12 Ocak 1976 tarihinde hayatını kaybetmiştir.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi, olarak amacımız; Radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.