KİRACI
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu,  Ayten Hanım kocası öldükten sonra ondan kalan mal varlığı ile iki kızı ile birlikte hayatını idame ettirmektedir. Hayatın her gün biraz daha pahalılaşması ile beraber kendisine ait küçük bir daireyi kiraya vermeye karar verir. Bunun için de eczacı arkadaşı Hayri Bey’den yardım ister. Hayri Bey, dairenin durumundan dolayı ailenin tutmayacağını ancak bekar veya bir öğrencinin kiralayacağını söyler.

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Yapım: TRT
Tür: Yaşam
Yazan: Neşe Çeyiz
Yöneten: Serpil Tamur
Efekt: Yüksel Doğru
Seslendirme
Hayri Bey: Sadrettin Kılıç
Ayten Hanım: Tomris Oğuzalp
Pınar: Seval Gökçe
Feyza Hanım: Zerrin Sümer
Aykan: Saydam Yeniay
Çırak: Orhan Kurtuldu
Polis: Selçuk Kıpçak
Doktor: Kemal Bekir

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yönetmen Açıklaması

Serpil Tamu; Oyuncu / Yönetmen. Tiyatro, sinema ve dizi film oyuncusu. Gerçek adı Serpil Bodrumlu’dur. 19 Mayıs 1944 tarihinde Yunanistan’ın Rodos adında doğdu. Ankara Devlet Konservatuvarı (1963) mezunudur.

1963’ten bu yana Devlet Tiyatrosu sanatçısı olarak görev yapmakta olan sanatçı, 40’ı aşkın oyunda görev yaptı, 3 oyun sahneye koydu. Sinema ve dizi filmlerde rol aldı. En çok bilinen oynadığı film ve dizileri; Süper Baba, Unutma Beni, Amerikalılar Karadenizde, Kurtlar Vadisi’dir. Bunun yanı sıra daha pek çok dizi ve filmlerde rol almıştır. Ünlü oyuncu ve yönetmen Serpil Tamur’un rol aldığı tiyatro oyunlarından bazıları ise; Kanlı Düğün, Annemin Cesareti, Kuva-i Milliye Destanı, Damdaki Kemancı, Beyaz At, Koca Sinan oyunlarıdır. Şuanda oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi, olarak amacımız; Radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.