GIOVANNI BOCCACCIO – DECAMERON

Sesli Kitap Açıklaması


Sesli Kitap, Decameron 1348 yazında Avrupa’yı toplu ölümlerle sarsan veba salgınından kaçmaya çalışan yedi genç kadın ve üç genç erkekten oluşan bir grup, şehri terk edip Floransa’nın kırsalına sığınmak için yola çıkar.

Birbirlerini eğlendirmek ve yolculuğa devam edebilmek için on gün boyunca her biri aşk hikayelerinden kahramanlık maceralarına uzanan onar öykü anlatacaktır.

Toplamda anlatılan bu yüz öykü, ortaçağın karmaşık ve zengin gündelik hayatını ortaya koyan bir derleme görevi görür. Decameron,

Princeton Üniversitesinden Leonard Barkan’ın da dediği gibi “tüm zamanların en iyi öykü antolojisi”dir.

Dünya edebiyatının ilk hikayecisin ve İtalyan edebiyatında düzyazının babası olarak kabul edilen Boccaccio’nun başyapıtı Decameron güçlü bir düzyazı.

Yazar: Giovanni Boccaccio
Yayınevi: Alfa Yayıncılık
SeslendirenSesli Kitap

(Tanıtım Bülteninden)

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Giovanni Boccaccio, 1313-1375 yılları arasında yaşadı. İtalyan dilinde düzyazının temelini atan yazardır. Yazı dili olarak Latince’nin kullanıldığı on dördüncü yüzyıl İtalya’sında, Boccaccio başyapıtı “Decameron“u halk ağzıyla (İtalyanca) yazmış, bu kitabında hem bir çağın günlük yaşama biçiminden gerçekçi gözlemler aktarmış, hem de İtalyan dilinin daha sonraki gelişme aşamalarına kaynak oluşturacak bir düzyazı düzeni oluşturmuştur.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Footer