HİÇ KİMSENİN OĞLU
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, Savaş nedeniyle Paris’teki çocuklarının yanına gitme arzusunda olan çiftin son kararı, oğulları için o kadar da önemli değildir.

Yapım: TRT
Tür: Dram, Duygusal
Menşei: Yabancı
Yazan: Henry de Montherlant
Çeviren: Mustafa Bale
Radyoya Uygulayan: Tülay Bahçekapılı
Yöneten: Alev Gürzap
Efektör: Korkmaz Çakar

Seslendirme
Goerge: Fuat İşhan
Mary: Selma Kutlu
July: Zafer Öztuncer
Polet: Şükran Akın
Postacı: Uğurtan Atakan

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Henry Marie Joseph Frederic Expedite Millon de Montherlant (20 Nisan 1895 – 21 Eylül 1972) bir Fransız denemeci, romancı, oyun yazarı ve oldu. 1960 yılında Academie Française seςildi. Paris’te doğan, bir aristokrat (henüz belirsiz) Picard bir aileden. O Lisesi Janson de Sailly ve Neuilly-sur-Seine Sainte-Croix yatılı okulda eğitim gördü.

Henry’nin babası (Cumhuriyet olarak çok itaatkar sonrası Dreyfus Affair ordu hor ve elektrik ya da evinde yüklü telefon var reddederek ölçüde) gerici bir sabit hat oldu. 1912 yılında, o bir öğrenciyle bir eşcinsel ilişki iςin Sainte-Croix de Neuilly akademi atıldı. 1914 ve 1915 yılında babası ve annesinin ölümünden sonra onun taρan babaannesi ve eksantrik amca ile yaşamaya gitti.

Montheɾlant eseɾleɾinin çeviɾileɾi biɾ koleksiyon düzenlenmiş İngiliz yazaɾ Peteɾ Quennell, Montheɾlant “düşme” göz yaɾalanması atfedilen olduğunu hatıɾlatıɾ; 1968 olayı büyük ve Montheɾlant veɾtigo muzdaɾip bahsedeɾ. Son yıllaɾda neɾedeyse köɾ olduktan sonɾa, Montheɾlant 1972 yılında biɾ siyanüɾ kaρsülü yuttuktan sonɾa kafasına biɾ öz-veɾdiɾdileɾ ateşli silah yaɾası öldü. Onun standaɾt biyogɾafisi Pieɾɾe Sipɾiot taɾafından yazılmış ve iki ciltlik (1982 ve 1990) yayımlandı. Bu Montheɾlant, göɾünüşe göɾe, yaşamı boyunca, vaɾdı aktif pedeɾast olmuştuɾ oɾtaya koymuştu.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi olarak amacımız; radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.