MAHALLENİN KABADAYISI
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, Nafi ve Hicabi parasızlıktan iki buçuk günüdür hiç bir şey yiyememiştir. Nafi, Hicabi’yi esnaftan veresiye birşeyler alması için gönderir. Hicabi mahalle manavından birşeyler almak isterken mahalle esnafını haraca kesen mahallenin kabadayısı Arnavut Cafer ile karşılaşır. Arnavut Cafer’in kim olduğunu bilmeden, onun ile inatlaşan Hicabi bir temiz sopa yiyerek eve döner. Arkadaşının dayak yemesine çok sinirlenen Nafi, arkadaşının intikamını almak için bir hışımla evden çıksa da o da dayak yiyerek eve döner. Ama Nafi ve Hicabi’nin mahallenin kabadayısı Arnavut Cafer ile işi henüz bitmemiştir. Artık tüm mahallenin, esnafı haraca kesen kabadayıdan kurtulmak için tek ümidi Nafi ve Hicabi’dir.

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Yapımcı: TGRT
Tür: Komedi
Yapım: Mehmet Köseoğlu
Eser: Tayfun Türkili
Program Yönetmeni: Haluk Kesim
Seslendirme Yönetmeni: İskender Bağcılar
Ses & Kayıt: Ahmet Atalay
Montaj: Mahmut Acar


En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Tayfun Türkili, Oyun ve senaryo yazarı (D.1948, İstanbul – Ö. 17 Nisan 2006, İstanbul). İstanbul Şehir Tiyatroların 28 yıl idare amirliği, basın ve halkla ilişkiler bürosu şefliği ve oyun yazarlığı yaptı. TGRT için “Hey Gidi Günler” programını hazırladı, ilk oyunu “Şeytan Saklambaç Oynuyor” ile kendini tanıttı, Radyo oyunları, tiyatro piyesleri ve televizyon senaryoları yazdı. Magazin Gazetecileri Derneğinin üyesiydi. 17 Nisan 2006 günü İstanbul’da vefat etti. Kasımpaşa Büyük Camii’nde kılınan öğle namazından sonra Kulaksızlar Mezarlığında toprağa verilmiştir.

ESERLERİ: 

OYUN: Bir Pazar Sabahı, Dokuz Canlı, Naaş-ı Muhteremler.

SENARYO: Geçmiş Zaman Televizyonu, Püf Noktası, Üçüncü Kattaki At, Hayatın Pınarı, Küçük Şahitler.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi olarak amacımız; radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.