HÜSEYİN YURTTAŞ – HINZIR KELEBEK
ÇOCUK KİTABI

Sesli Kitap Açıklaması

Hüseyin Yurttaş, Hınzır Kelebek eserinde hayvanlar dünyasından seçtiği sevimli karakterlerle birlikte bahçelerde koşturacak, kahkahalarla gülecek ve tehlikeli maceralara sürükleneceksiniz. Bu afacan hayvanlar kendilerini korumayı çok iyi biliyor, kimse onları kandıramıyor! Kitabın içinde çocuklar için Hınzır Kelebek, Kurnaz Hindi, Seni Gidi Badi Badi sesli kitapları yer alıyor. Sesli Kitap Arşivi olarak iyi dinlemeler dileriz. Sesli Kitap Arşivi olarak keyifli dinlemeler dileriz.

Yazar Açıklaması (Kısa Biyografi)

Hüseyin Yurttaş, şair ve yazar. Yurttaş, İzmir’in Kozbeyli köyünde 2 Kasım 1946 tarihinde doğdu.  Parasız yatılı olarak Edirne Erkek İlköğretmen Okulu’ndan okuyup mezun oldu. Sırasıyla Van, Amasya, ve İzmir’in köy okullarında öğretmenlik yaptı. Tarih 1983’ü gösterdiğinde meslekten istifa ederek,  Bornova Belediye Kitaplığı ve Okumaevi’nde yöneticilik yaptı. Uzun Dönemeç’i çıkartan Yurttaş, 1960 sonrasının “ikinci kuşak” şairleri arasında geniş soluğuyla dikkat çekti.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Footer

Sliding Sidebar

Kategoriler

Hakkımızda

Hakkımızda

Sesli Kitap Arşivi Görme engellilerin aydınlanabilmesi için binlerce sesli kitap, radyo tiyatrosu ve sesli betimleme filmlerini bulabilirsiniz. Eserlerin daha erişilebilir hale gelebilmesi için lütfen paylaşın. Ayrıca, kitap seslendirmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız