FERENC MOLNAR – PAL SOKAĞI ÇOCUKLARI
SESLİ KİTAP

Sesli Kitap Açıklaması

Ferenc Molnar’in Pal Sokağı Çocukları kitabı, çocukluğunu özleyenlere ve hala çocukluğuna ait saf duyguları bulunduranların yüreklerine dokunan bir hikâyedir. Nemecsek ve Boka ile Pal Sokağı’nın diğer çocukları Budapeşte’nin yoksul mahallesindedirler. Bu çocukların, kendileri küçük olsa da kalpleri dünyalardan büyüktür. Kitapta, Boka’nın cesaretine hayran kalıp, Nemecsek’in kararlı kahramanlığıyla da gözyaşlarınızı tutamayacaksınız.

Nemescek, Boka ve diğer Pal Sokağı çocukları okuyanlara insanlık adına çok şey anlatıyor. Ki bu çocuklar kendi davaları uğruna inanılmaz olayları göze alıyorlar. Sesli kitabı dinlerken boğazda düğüm ve ardından da ağlama isteği gelebilir. Çocuk kitabı kategorisinde olmasına rağmen, içinde barındırdıkları büyük ders niteliğinde. Oyun oynadıkları arsa uğruna savaşan bir grup çocuğun duygusal hikâyesini Sesli Kitap Arşivi olarak sizlere sunuyoruz. İyi dinlemeler dileriz. Sesli Kitap Arşivi olarak keyifli dinlemeler dileriz.

Yazar Açıklaması (Kısa Biyografi)

Ferenc Molnar, yazar, gazeteci, senarist ve oyun yazarı. Doğum tarihi 12 Ocak 1878, Macaristan Budapeşte. 29 yaşında gazetecilikle uğraşan Ferenc Molnar’ı Budapeşte’nin mütevazı kenar mahalle okulunda eski edebiyat öğretmeni arar. Dergi çıkartmak için kendisine yardım talep eder. Molnar’da kıramaz ve tefrika olarak bir çocuk romanı yazmaya koyuldu. Kısa hikâyeler gönderir. Sonra da yazarın en ünlü eseri Pal Sokağı Çocukları romanı böyle ortaya çıkar. Molnar sonraki yıllarda ise İkinci Dünya Savaşı sırasında Yahudilere uygulanan zulümden kaçmak için Amerika Birleşik Devletleri’ne göç eder. Üç evlilik yapıp tek çocuğu olan Molnar, 1 Nisan 1952 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde hayatını kaybeder. 

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.