ÜMİT ŞİMŞEK – İSLAM İNANÇ İLMİHALİ

Sesli Kitap Açıklaması

Ümit Şimşek’in bu eserinin tam adı Kur’an’ın Ve Kâinatın Dilinden İman Esasları İslam İnanç İlmihali’dir. Sohbet tarzında, kısa bölümlerden oluşan kitap, yer yer bilimsel izahlara da yer vermiştir. Kitap için yayın evinin uygun gördüğü yazı şöyledir. “İman denince akla gelen şey, sağlıklı bilginin yanı sıra, yaşanan, solunan, zevk edilen bir hayat olmalıdır. Kur’an’ın ve Hadisin bize öğrettiği iman, aynen böyle bir hayattır. Allah’ın Kelâmından ve onu getiren Peygamberden dersini alan mümin, hayatının her aşamasında kendisini Rabbinin huzurunda ve meleklerden dostlarla kuşatılmış bir hâlde bilir. Peygamberinde candan aziz bir sevgili bulur, kitabında Rabbinin hitabıyla baş başa bir sohbeti yaşar, başına gelen her şeyi âlemlerin Rabbinden bir armağan olarak karşılar, dünya hayatını huzurla tamamlayıp ahiret âlemine müjdeler arasında adımını atar”.

Sesli kitaptan kısa kısa;
“Zamanı yaratanın, kendi yarattığı şeyden münezzeh olması gerekmez mi?”
“Bir Güneş ile herkesin dünyası aydınlanır; fakat herkesin o aydınlıktan ayrı bir nasibi vardır.”
“Onlar ayaktayken, otururken ve yanları üzerine yatarken Allah ‘ı anarlar, göklerin ve yerin yaratılışı üzerinde düşünürler.”
“İman bir tılsımdır: O bir kalbe girdi mi, bütün kâinat bir dost meclisi olur.” Sesli Kitap Arşivi olarak keyifli dinlemeler dileriz.

Yazar Açıklaması (Kısa Biyografi)

Ümit Şimşek 1950 yılında İstanbul’da doğdu. Bugün Gazetesi’nde 1967 yılında gazeteciliğe başlayan Ümit Şimşek, daha sonraları ise sırasıyla Haber Gazetesi, Yeni Asya Gazetesi, Yeni Nesil Gazetesi ve Köprü Dergisi’nde bulundu. Nesil Yayınları’nda fıkra yazarlığı, editörlük, başyazarlık ve genel yayın yönetmenliği yaptı. Amerika Birleşik Devletleri’nde Risale-i Nur İngilizce tercüme ve yayın faaliyetlerinde yer aldı. TGRT ve Kanal 7 televizyonlarında Kâinatın Dilinden adlı programlarının hem metin yazarlığını hem de yönetmenliği görevinde bulundu.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Footer

Sliding Sidebar

Kategoriler

Hakkımızda

Hakkımızda

Sesli Kitap Arşivi Görme engellilerin aydınlanabilmesi için binlerce sesli kitap, radyo tiyatrosu ve sesli betimleme filmlerini bulabilirsiniz. Eserlerin daha erişilebilir hale gelebilmesi için lütfen paylaşın. Ayrıca, kitap seslendirmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız