HUZUR APARTMANI
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, Huzur Apartmanı’nda her dairede farklı bir olay vardır. Kimisine evlenemeyen kızları dert olmuştur, kimisine ise ders çalışmayan oğlu. Kimi de kıskanç karısı ile ne yapacağını şaşırmıştır.

Yapım: TRT
Tür: Komedi
Yazan : Muzaffer İzgü

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Muzaffer İzgü 1933 yılında Adana’da doğdu. Yoksul bir çocukluk geçirdi. Bulaşıkçılık ve garsonluk gibi mesleklerde çalıştı. Bu işleri yaparken eğitimine devam etti. Diyarbakır İlköğretmen Okulundan mezun olduktan sonra öğretmen olarak görev yaptı. 

Eserlerinde ve yazılarında mizah ögelerinden yararlandı.Bazı kitapları TV dizilerine uyarlandı. Akşehir Ulusal Gülmece Öyküsü yarışmasında üçüncülük ödülü aldı. Donumdaki Para isimli kitabı ile Türk Dil Kurumu öykü ödülünü aldı. Dayak Birincisi isimli çocuk romanı ile Bulgaristan Altın Kirpi Ödülünü kazandı. 

İlk yazılarını 1959 yılında Aydın’da yayımlanan Hüraydın Gazetesi’nde yayımladı. Küçük öykü ve röportajlar derleyen İzgü, 1964 yılından itibaren yazarlığını Demokrat İzmir Gazetesi’nde sürdürdü. Bu gazetedeki köşesinde her hafta bir öykü yayımladığı gibi gülmece dergisi Akbaba’da da öykülerini yayımladı. İstanbul’da çıkan Milliyet ve Akşam gazetelerinde röportajları yayınlandı.

İlk kitabı Gecekondu, 1970 yılında Remzi Kitabevi tarafından yayımlandı, bunu 1971 yılında İlyas Efendi, 1972 yılında Halo Dayı adlı kitabı izledi. Attilâ İlhan ile tanıştıktan sonra kitaplarını Bilgi Yayınevi’nde yayımlayan İzgü’nün bu yayınevi tarafından basılan ilk kitabı Donumdaki Para (1977) idi. Bilgi Yayınevi, İzgü’nün 42 roman ve öykü kitabını, 73 çocuk kitabını yayımladı. Zıkkımın Kökü ile Ekmek Parası adlı eserlerinde kendi yaşam öyküsünü ortaya koydu.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi olarak amacımız; radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.