JOHN PERKINS
BİR EKONOMİK TETİKÇİNİN İTİRAFLARI

Sesli Kitap Açıklaması

Sesli Kitap
John Perkins
“Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları ABD’de tam 24 yayınevinin yayınlamaya korktuğu, yazarın 5 kez yazmaya karar verip, her seferinde rüşvet ve tehdilerle vazgeçirildiği, yayınlandığı ülkelerde gündemi sarsan, tüyler ürperten gerçekler. 23. Ülke Türkiye Ve Dünya Uyanmaya Devam Ediyor. ‘Ekonomik tetikçiler (ET’ler) yerküre üzerindeki ülkeleri trilyonlarca dolar dolandıran yüksek ücretli profesyonellerdir. Dünya Bankası, ABD Uluslar arası Kalkınma Ajansı ve diğer yabancı “yardım” kuruluşlarından büyük şirketlerin kasalarına ve gezegenimizin tabii kaynaklarını kontrol eden birkaç varlıklı ailenin ceplerine para aktarırlar. Kullandıkları araçlar arasında sahte finansal raporlar, hileli seçimler, rüşvet, zorbalık, seks ve cinayet bulunmaktadır.

Ücretsiz Sesli Kitap Dinle!
&
Ücretsiz Sesli Kitap İndir!

Oynadıkları oyun imparatorluklar kadar eski olmasına rağmen, günümüzdeki küreselleşme sürecinde yeni ve korkutucu bir boyuta ulaşmıştır. Nereden mi biliyorum; ben de bir ET idim. Dünyamızı kimler yönetiyor? Kirli aileler, kirli şirketler. Kalkındırma yalanı altında -milyarlarca dolarlık- şişirilmiş projeler ve bu projeleri ‘bilimsel’ gösteren, üniversite kitaplarına bile geçmiş raporlar, teoriler. Maalesef bu kez komplo değiller! Hepsi yaşanmış, hepsi gerçek.

(Tanıtım Bülteninden)

Yazar : John Perkins
Çevirmen : Murat Kayı
Yayınevi : April Yayıncılık
Sayfa Sayısı: 320
Baskı Yılı : 2015
Dili : Türkçe
İlk Baskı Yılı : 2007

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

John Perkins, 28 Ocak 1945 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde dünyaya geldi. Ekvator Barış Gücü gönüllüsü oldu. Stratejik danışmanlık firması T. Main için çalışmaya başladı ve baş ekonomist olarak IMF, Dünya Bankası FORTUNE 500 gibi büyük şirketlere Orta Doğu, Latin Amerika gibi ülkelerle iş birliği kurmalarını tavsiye etti.

Dünyanın köklü üniversitelerinde ders vererek yerli kültürler ve ekonomi alanda bir dizi kitap yayınlandı.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Seslendiren: Sadece Meral

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.