STEPHEN KING – ENSTİTÜ

Sesli Kitap Açıklaması

Stephen King
“Enstitü
Sesli Kitap
Çok Yakında!

Sesli Kitap, Minneapolis’in sakin banliyölerinden birinde yaşamakta olan Luke Ellis, bir gece yarısı evine giren davetsiz misafirler tarafından kaçırılır. Luke, penceresi olmayan fakat tıpkı kendisininkine benzeyen bir odada gözlerini açar. Ve kapısını açıp dışarı çıktığında onun gibi özel yetenekleri yüzünden buraya getirilen birçok çocuğun odalarının sıralandığını görür. Enstitü… Özel yeteneklere sahip çocukların tutulduğu bir hapishane, onlardan adeta intikam almaya yemin etmiş bir müdür ve insafsız personelin acı dolu yuvası. Burada vicdan azabı yok. Burası girişi olan ama çıkışı olmayan bir cehennem.
(Tanıtım Bülteninden)

Yazar: Stephen King
Çevirmen: Doğanay Banu Pinter
Yayınevi: Altın Kitaplar
Hamur Tipi: 2. Hamur
Sayfa Sayısı: 616
İlk Baskı Yılı: 2021
Basım Dil: Türkçe

En Sevilen Sesli Kitapları Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Stephen King, ABD’li roman ve hikaye yazarı. Genellikle gerilim ve korku türünde eserler vermiştir. Kitaplarının çoğu Türkçe’ye de çevrilmiştir. İlk romanı Göz (Carrie) 1974 yılında yayınlanmıştır. Özellikle 1982 yılında başlayıp, 2005 yılında sona erdirmiş olduğu Kara Kule (The Dark Tower) serisi ile ünlüdür. Yeşil Yol (The Green Mile), Esaretin Bedeli (Rita Hayworth and Shawshank Redemption) gibi pek çok kitabı senaryolaştırılıp beyaz perdeye aktarılmıştır. İlk profesyonel kısa öykü satışını “The Glass Floor” adlı öyküsüyle Starling Mystery Stories’e yapmıştır (1967). New York Times En Çok Satanlar listesinde uzun süre 1 numarada kaldı. Kitaplarının çoğu memleketi Maine’de geçer. Şu ana kadar Bram Stoker Awards, World Fantasy Awards ve British Fantasy Society Awards gibi prestijli ödülleri almıştır. Kendisi de roman yazarı olan eşi Tabitha King ile Bangor, Maine’de yaşamaktadır.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsinizDiğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Seslendiren: Sesli Kitap Arşivi

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.