KADIN DÜŞMANI
| RADYO TİYATROSU |

Radyo Tiyatrosu Açıklaması

Radyo Tiyatrosu, Lavinia’nın yaşadığı şehirde bir seri katil yalnız başına, gece vakti gezen kadınları öldürmekte, şehirde yaşayan kadınlar, korkularına gece vakti sokağa yalnız başlarına çıkamamaktadır. Şimdiye kadar sekiz kadını öldüren seri katil, kendine hedef olarak özellikle tek başına yaşayan bekar kadınları seçmekte ve Lavinia bu profile birebir uymasına rağmen, geceleri tek başına sokağa çıkmaya devam ederek adeta katile meydan okumaktadır.

Radyo Tiyatrosu Dinle!

Yapım: TGRT
Tür: Gerilim
Yapım: Mehmet Köseoğlu
Eser: Alfred Hitchcock
Uyarlayan: Tayfun Türkili
Seslendirme Yönetmeni: İskender Bağcılar
Ses & Kayıt: Didem Türkmen
Kurgu: Mahmut Acar
Program Yönetmeni: Erol Güldiken

En Sevilen Radyo Tiyatrolarını Hemen Şimdi Dinleyin!

Yazar Açıklaması

Alfred Hitchcock, Biyografi, Edebiyat, Fotoğraf, Sinema, Tiyatro kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.

Hitchcock – Truffaut kitabının yazarıdır. Alfred Hitchcock kitapları; Hayek Kitap aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.
Alfred Hitchcock tarafından yazılan son kitap “Hitchcock – Truffaut”, Hayek Kitap tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Londra’da dünyaya gelen ve mühendislik eğitimi gören Hitchcock; Psycho, North by Northwest, Vertigo, Rear Window ve The Birds gibi klasikleşmiş filmleriyle tanınır. Tüm zamanların , gelmiş geçmiş en iyi Yönetmenlerinden biri olarak kabul edilir. Gerilim ve Cinayet ustasının 70’ye yakın filmi mevcuttur.Alfred Hitchcock, 13 Ağustos 1899’da Doğu Londra’da, Leytonstone, İngiltere’de doğdu. Hitchcock çocukluk yıllarını ailesinin bakkal dükkânında geçirdi. Koyu bir Katolik olarak yetiştirilen Hitchcock, Londra’daki Ignatius College adlı Cizvit okulunda öğrenim gördü. Hitchcock’un okul arkadaşlarınca takılan ismi “Cocky” yani “Burnu Havada” idi. Koyu Katolik eğitiminin sebep olduğu “Katolik Sanatçı” damgasını her zaman yalanladı ve işlerinde dini yönlendirmelerin olduğunu inkar etti.

Radyo Tiyatrosu

Sesli Kitap Arşivi olarak amacımız; radyo yayınlarını dinleyiciye tiyatro izliyormuş hissi yaratmak. Bu sayede dinleyici kitlesinin düşünce ve kültürünün gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece sesli olarak oyunların sunulduğu Radyo Tiyatrosu kategorisinde arkadan gelen efektlerle tiyatronun adeta birebir canlı ortamını sağlayıp kişilerle olumlu ilişkiler sağlama gayesindeyiz.

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.