KİTAP YAZMAK İÇİN KULLANMANIZ GEREKEN 5 UYGULAMA VE SİTE

Kitap yazmak, çoğu edebiyat severin bir hayalidir. Günümüz şartlarında gelişen teknoloji ve yazılım sayesinde kitapları sadece el ile yazmıyoruz. Masaüstü programlar, gelişen internet siteleri kitap yazmak isteyenler için adeta bulunmaz bir fırsat konumunda. Sesli Kitap Arşivi olarak sizlere bu yazımızda Kitap Yazmak İçin Kullanmanız Gereken 5 Uygulama ve Site hakkında önemli bilgiler paylaşacağız. Keyifli okumalar.

Microsoft Word

Makaleler, haberler ve daha fazlası masaüstü bir program olan Word ile yazılabilmektedir. Ücretli bir uygulama olan Word’un eski sürümleri internet üzerinden ücretsiz bir şekilde de kullanılabilmektedir. Eğer ki kitap yazarken yaptığınız imla kurallarının belirginleşmesini istiyorsanız, yaptığınız büyük harf hatalarında otomatik düzeltme talep ediyorsanız Word programı tam olarak işinizi görecek bir masaüstü uygulamasıdır.

Kitaplar genellikle “Time New Roman” yazı stilinde ve 10 punto yazı büyüklüğünde karşımıza çıkmaktadır. Eğer ki başlığım büyük olsun diyorsanız başlıklarınızın büyüklük ayarının da 12 punto büyüklüğünde olması gerekmektedir.

Hızlı kaydetme (Ctrl+S), kaldığın yerden devam etme gibi çeşitli güzel özellikleri olan Microsoft Word, listemizin birinci sırasında!

Microsoft Word İndir

StreetLite

Bu uygulamamız ise, e-kitap severler için! Uygulamanın en güzel tarafı Word’e yazdığınız kitabınızı, adeta bir kitap düzenine getirebilmesi. StreetLite uygulaması sayesinde yazdıklarını kitap düzenine uyum sağlıyor ve dilediğinizce istediğiniz bir e-kitap sitesine yüklemenizi yapabiliyorsunuz.

StreetLite İndir

Google Dökümanlar (Docs)

Şahsen kendimin de kullanırken büyük keyif aldığım Google Docs, yazma deneyiminizi en hassas uyarılarla adeta Türkçe öğretmeniniz gibi denetlemektedir. Ayrıca sesle yazma gibi çeşitli araçlarında içerisinde bulunduğu Google Docs uygulamasına, uygulama olarak ve web adresi şeklinde erişim sağlayabilirsiniz. Docs uygulamasında sadece kitap değil, sunum, CV gibi çeşitli ihtiyaçlarınıza göre de tasarımları hazırlayabilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz olup sadece bir Google hesabı ile giriş yapıp hesabınızı doğrulamanız yeterli olacaktır. Ayrıca geçmişte yazdığınız paragrafları ve onlarca çeşit yazılarınızı Google Docs ana sayfasında rahatlıkla bulabilirsiniz.

Google Dökümanlar (Docs) İndir

Writer Plus

Giderken Yaz veya Hayatın Her Alanında yaz şeklinde çıkardığı sloganları ile insanlara hayatın her alanında kitap yazması için tasarlanan uygulama, temel yazma gereksinimlerini içinde barındırmaktadır. Writer Plus uygulaması sayesinde günlük yaşamınız içerisinde rahatlıkla kitap yazabilir, yazılarınızı mobil cihazlarınızda saklayabilirsiniz.

Writer Plus İndir

Wattpad

Kitap yazmak denilince akıllarımıza mutlaka düşen başarılı bir uygulama olan Wattpad, listemizin dördüncü sırasında. Wattpad oldukça popüler olan, milyonların kullandığı oldukça başarılı bir uygulamadır. Sadece kitap değil, hayattan kesitler, makaleler ve şiirlerin de yayınlandığı bu uygulama gün geçtikçe popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Uygulamada, kullanıcılar hikâyeye yorum yaparak veya oy vererek katkıda bulunma hakkına sahiplerdir. Bu güzel özellik ise sizin ilhamınızı arttırmaya yardımcı olabilir, yanlışlarınızı görmeniz, eksiklerinizin giderilmesi açısından oldukça önem arz etmektedir.

Ve el ile yazmak. Bu yönteme ayrı bir başlık açmıyoruz. Dijital ekran başında, beyaz ekranlara bakarak yazmak elbette işi çok kolaylaştıran bir yöntemdir. Fakat elinize kalem aldığınızda gelen cevher ve şevk duygusu bazen dijital ekranlarda gelmeyebilir. Eğer hedefiniz elle tutulur bir kitap yazmak ise, el ile yazmayı, elinizle kalemle adeta duygularınızı kâğıda aktarmayı deneyebilirsiniz.

Wattpad İndir

Bizleri FacebookInstagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize göz atmak için ve Sesli Kitap dinlemek için tıklayın!

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.